okey oyna

Xiaomi’den Güneş Panelli Akıllı Telefon Geliyor

Xiaomi firmasından güneş enerjisi ile şarj olan akıllı telefon geliyor. Detaylar haberimizde.

Farklı teknolojilerle yaptığı projelerle markasından sık sık söz ettiren Xiaomi şimdi de güneş panelli akıllı telefon için çalışmalara başladı. Xiaomi güneş panelli akıllı telefon herhangi bir adaptöre ihtiyaç duymadan güneş enerjisi ile şarj olabilecek.

Bu bilginin kaynağı ise Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) tarafından 2018 yılınınTemmuz ayında onaylanan bir patentin ortaya çıkması oldu. Herkesin tahmin edebileceği gibi akıllı telefonun arka kısmı güneş paneli ile kaplanacak.

Xiaomi’nin aldığı patent incelendiğinde standartlaşan akıllı telefon tasarımının değişmediği, yalnızca arka tarafın güneş paneli ile kaplandığı görülüyor. Ancak kamera bölümünde sınırlar korunmaya devam ediliyor.

Cihazın arka tarafında dikey olarak yerleştirilen çift kamera yer alıyor. Güneş paneli kameranın olduğu bölüme kadar uzanmıyor, bu nedenle kameranın yan kısımlaerı standart şekilde boş kalmaya devam ediyor.

Raporda dikkat çeken bir diğer detay ise güneş panelinin kalınlığının kamera çıkıntısını geçmeyeceği yönünde. Yani Xiaomi burada arka kapak ile bütünleşmiş bir şekilde hücreleri yerleştirmiş olacak.

Tabi arka kısımda yer olmadığı için fiziksel parmak izi okuyucu yerine ekrandan parmak izi okuyucu kullanılacak. Herhangi bir açılır kameranın bulunmadığı akıllı telefonda Xiaomi’nin daha önce prototipini sergilediği ekran altı kamera teknolojisinin yer alması bekleniyor.

Okey Oyna
 242 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir