Xiaomi Mi Note 3 Tanıtıldı

Xiaomi uzun zamandır merakla beklenen akıllı telefonu Mi Note 3 modelini tanıttı. Cihazın tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Teknoloji sektörünün popüler markalarından Xiaomi düzenlediği etkinlikte büyük ekranlı amiral gemi modeline resmiyet kazandırdı. Xiaomi Mi 6’nın büyüğü diyebileceğimiz Xiaomi Mi Note 3 birçok anlamda Mi 6 ile benzerlik gösteriyor.

Xiaomi Mi Note 3 Teknik Özellikleri

Türkiye‘de de büyük bir hayran kitlesi bulunan Xiaomi, Mi 6 modeli ile yüksek satış rakamlarına ulaştı. Firma, Mi 6 ekran boyutunun artık küçük gelmesi nedeniyle eleştiri alıyordu. Bu konuda müşterilerinin taleplerini dinleyen Xiaomi, Mi Note 3 modeli ile karşımıza çıktı. Birçok açıdan Mi 6 ile benzerlik gösteren Mi Note 3 için firmada Büyük ekranlı Mi 6! ifadesi kullanıldı. Buna karşılık işlemci tarafında ise Mi Note 3 için Snapdragon 835 yerine Snapdragon 660 tercih edilmiş. Ayrıca cihazda 6 GB RAM bulunuyor.

Mi Note 3 arka kısmında 4 tarafından kavisli bir cam bulunurken yanlarda ise yine Mi 6’da olduğu gibi alüminyum çerçeve yer alıyor. Mi 6 modelinde yer alan 12 megapiksellik çift arka kameranın kullanıldığı Mi Note 3 aynı zamanda 2 kat optik yakınlaştırmaya da imkan sağlıyor. Ön kısımda ise 16 megapiksellik bir kamera tercih edilmiş.

Xiaomi, Mi Note 3 modelinde de iPhone’a gönderme yapmadan duramadı. Aynı boyutlarda ve aynı ekrana sahip iPhone 7 Plus modeline karşılık Mi Note 3 modelinde 3.500 mAh bataryaya yer verildi.

Xiaomi Mi Note 3 Fiyatı

2 farklı renk ve 2 farklı depolama alanı ile satışa sunulan Xiaomi Mi Note 3, 64 GB siyah, 128 GB siyah veya 128 GB mavi renk seçeneği ile satın alınabilir durumda. 64 GB siyah renk için 385 dolar, 128 GB siyah renk için 445 dolar ve 128 GB mavi renk için ise 460 dolar satış fiyatı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir