Xiaomi Mi Band 7 Pro Tanıtıldı

Xiaomi Mi Band 7 Pro

Xiaomi yeni akıllı bilekliği Mi Band 7 Pro modelini tanıttı.

Xiaomi Mi Band 7 Pro Özellikleri

Çin‘li Xiaomi firması ürün çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Akıllı telefonları ile dünyanın önde gelen üreticilerinden olan firma aynı zamanda giyilebilir teknoloji tarafında da zirveye oynuyor. Şirket bugün düzenlediği etkinlikte Xiaomi Mi Band 7 Pro‘ya resmiyet kazandırdı.

Xiaomi firması kısa bir süre önce Xiaomi Mi Band 7’yi tanıtmıştı. Daha büyük ekran, ince çerçeveler ve her zaman açık ekran gibi özelliklerle gelen akıllı bileklik çok beğenilse de hala eksiklikleri vardı. Şirket Xiaomi Mi Band 7 Pro ile bu eksiklikleri kapatmayı amaçlıyor.

Akıllı bilekliğin teknik özelliklerine baktığımızda 1.64 inç boyutunda bir ekranla karşılaşıyoruz. AMOLED teknolojisini kullanan bu ekran firmanın açıklamasına göre retina düzeyinde piksel yoğunluğuna sahip (326 PPI). Çözünürlüğü ise 280 × 456.

NFC ve GPS teknolojilerini de destekleyen akıllı bileklik kandaki oksijen oranını ölçme ve uyku takibi yapabilme gibi özellikleri de kullanıcılarına sunuyor. Suya dayanıklı yapısı ile de oldukça dikkat çeken cihaz 5 ATM‘ye kadar basınca dayanabiliyor. Bu da özellikle de su sporları ile ilgilenen kullanıcıların beğenisini kazanacaktır.

Bilekliğin batarya tarafında ise 235 mAh’lik bir pil konumlandırılmış. Şirketin açıklamasına göre standart kullanımda 12 gün olan şarj ömrü yoğun kullanımda ise 6 gün dayanabiliyor. Önceki akıllı bilekliklerde başarısından yola çıkarak firmanın açıklamasını doğru olduğunu düşünebiliriz. Cihazın pilinin şarj olma süresi ise yaklaşık 1 saat.

Xiaomi Mi Band 7 Pro Teknik Özellikleri

Ekran: 1.64 inç / AMOLED / 280 × 456 px

Bağlantılar: NFC, GPS, Bluetooth 5.2

Suya Dayanıklılık: 5 ATM

Pil: 235 mAh, dolum süresi 1 saat

Xiaomi Mi Band 7 Pro Fiyatı

Akıllı bilekliğin satış fiyatı 60 dolar. Cihazın Türkiye‘de de satışa çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir