Xbox One S İncelemesi

Microsoft‘un 8. nesil oyun konsolu olan Xbox One S incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları ve satış fiyatı incelememizde.

xbox-one-s

Microsoft’un 8. Nesil oyun konsolu olan Xbox One S tamamen yenilenmiş bir şekilde yeniden karşımızda. Biz de oldukça şık görünen Xbox One S’i gerek Xbox One gerekse rakibi olan PlayStation 4 ile karşılaştırarak yakından bakıyoruz.

%40 küçülen boyutları ve 2 TB sabit diski ile dikkat çeken Xbox One S, ilk çıkan Xbox One modeline göre size hayli ferah bir kullanım alanı sunuyor. Böylece kendi kendinin rakibi oluyor ve bizce gerçekten bu konudaki hamlesi takdiri hak ediyor.

Güç kaynağını konsolun içine taşıyarak yerden kazandıran konsol, buna rağmen herhangi bir ısınma veya ses problemi yaşamıyor. Böylece Xbox One S’i kullandığınız alanda görüntü kirliliğiyle karşılaşmıyorsunuz.

Keskin beyaz hatlarıyla beğenimizi kazanan Xbox One S, cihazın nefes almasını sağlayan birçok havalandırma boşluğuna sahip.

Bu sayede yerden kazanırken performansı zorlayacak, ısınma problemine yol açacak bir sorunla da karşılaşmıyorsunuz. Selefinin aksine standında dik durabilen Xbox One S, dar alanlarda daha fazla yer kazanmanızı sağlıyor.

Xbox One S Teknik Özellikler

Yüksek Dinamik Aralığı, yani HDR sayesinde daha derin bir renk paletiyle karşılaşıyoruz. Siyahlar daha derin, beyazlar daha parlak. Üstelik yine HDR sayesinde ara renkleri uyumlu TV‘ler ve monitörlerde rahatça görüntüleyebiliyorsunuz.

HDMI 2.0a ile de 4K 60 Hz görüntü çıkışıyla dikkat çeken Xbox One S, 4K Ultra HD Blu-Ray oynatma, Kızılötesi Yayıcı gibi özellikleriyle önceki modelden hayli ayrılıyor.

Oyunlara kare/saniye (fps) performansı olarak yansıyacak bu değişiklikler konsolu Xbox One edinmek isteyenler için hayli cazip kılıyor.

Ülkemizde 2 Ağustos’ta satışa sunulan Xbox One S, şimdilik sadece 2 TB modelle raflardaki yerini aldı.

Xbox One S Artılar

Şık beyaz tasarım

%40 daha az yer kaplıyor

Güç kaynağı konsolun içinde

HDR ve HDMI 2.0a desteği

Kızılötesi Yayıcı

Xbox One S Eksiler

Gamepad ile halen istediğimiz kulaklığı kullanamıyoruz.

Fiyat: 1.899 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir