Xbox One Oyunlarını Windows 10’da Oynayın

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10, Xbox One oyunlarını çalıştırabiliyor. Peki Xbox One oyunları Windows 10’da nasıl çalışır? Detaylar haberimizde.

windows-10-xbox-one

Windows 10 ile rekor indirme sayısına ulaşan Microsoft, şu sıralar zafer sarhoşluğunu yaşıyor. Çıktığı ilk gün 14 milyon indirme rakamına ulaşan 3. gün ise 67 milyon PC’de kurulu olan Windows 10, sunduğu özellikler ile hem günlük kullanıcıları hem de oyuncuları kendine hayran bırakıyor.

Microsoft, geçtiğimiz yıl Windows 10’u ilk duyurduğunda, tüm platformlarını Windows 10 ile birleştireceğini açıklamıştı. Bu birleşim pastasından en büyük dilimi ise oyuncuların aldığı ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Microsoft, oyun sektöründe Xbox One konsolu ile PlayStation 4’e karşı kıran kırana bir yarışta. 1080p/60FPS sorunsalı bulunan Xbox One, rakibi karşısında çok kan kaybetmişti. Microsoft bu kötü gidişatı yavaşlatmak belki de durumu lehine çevirecek yeniliğini Windows 10 ile sundu.

Xbox One oyunları artık Windows 10 sayesinde PC’lerde oynanabiliyor. Xbox One’a özel Halo, Sunset Overdrive, Quantum Break ve Forza gibi oyunlar PC için de mi çıkacak? Maalesef bu soruyu şimdilik hayır olarak cevaplıyoruz. Peki Xbox One oyunları PC’de nasıl çalışıyor?

Windows 10’da Xbox uygulaması yer alıyor. Xbox uygulaması sayesinde Xbox One’daki oyunlar direkt olarak PC’ye stream edilebiliyor. Yani Xbox One açıkken laptop veya masaüstünüzden Xbox One’daki oyunu oynayabiliyorsunuz. Xbox One steram özelliğinde klavye ve mouse desteği henüz bulunmadığını belirtelim.

Adım adım Xbox One oyunlarını Windows 10’da Oynayın

1- Windows 10 yüklü bilgisayarınızda Xbox uygulamasını çalıştırın. Xbox uygulamasını başlat menüsüne tıkladıktan sonra Xbox yazarak bulabilirsiniz.

2- Xbox One konsolunuzu açın. Burada önemli olan nokta ise Windows 10 kurulu PC ile Xbox One’ın aynı ağa bağlı olması.

3- Xbox uygulamasında sol bölümüne bulunan Bağlan seçeneğine tıklayın.

4- Bağlan seçeneğine tıkladıktan sonra Xbox One eğer Windows 10 ile aynı ağa bağlı ise PC otomatik olarak Xbox One’a bağlanacaktır.

xbox-one

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra Xbox One kontrolcüsünü PC’ye takarak, oyunları Stream ederek oynayabilirsiniz. Xbox One oyunlarını Stream etmenin yanında Oyun DVR özelliği sayesinde oyunlarınızı kaydedip YouTube gibi sitelerde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.