Xbox Game Pass Aboneliği Aile İle Paylaşılabilecek

Xbox Game Pass

Microsoft paylaşımlı abonelik sistemi Xbox Game Pass Friends & Family‘yi resmi olarak duyurdu.

Xbox Game Pass Friends & Family Neler Sunuyor?

Teknoloji devi Microsoft’un bir süredir oyun servisi Game Pass için paylaşımlı abonelik üzerinde çalıştığı biliniyordu. İrlanda’da ve Kolombiya‘ya yapılan testler sonunda doğrulandı. Xbox Game Pass Friends & Family (Xbox Game Pass Arkadaşlar ve Aile) olarak isimlendirilen yeni sistem 5 kişinin tek bir hesabı kullanmasına imkan sunuyor.

Microsoft’un sunduğu yeni arkadaş ve aile planı ile Xbox Game Pass Ultimate aboneliği hesap sahibi hariç 4 kişi tarafından daha kullanabilecek. Ultimate aboneliği ile Game Pass konsolda, bulutta ya da bilgisayarda oynanabilecek. Ayrıca tüm Xbox Live Gold ve EA Play kataloğu da erişime açık olacak.

İrlanda’da resmi olarak erişime açılan yeni sistem Xbox Game Pass Ultimate abonelerinin ayda 21,99 Euro ödeyerek hesaplarını paylaşmalarına imkan sunuyor. Şu anda Game Pass Ultimate abonelik fiyatının aylık 12,99 Euro olduğunu da belirtelim.

Xbox Game Pass

Yeni abonelik sistemi abonelerin tek bir hesaptan Xbox Game Pass Ultimate avantajlarını kullanmasına imkan sunuyor olsa da bazı kısıtlamalar da var. Microsoft paylaşımlı profildeki hesapların aynı ülkede yaşamasının gerektiğini belirtti.

Xbox Game Pass Friends & Family planında zaman olarak da bazı kısıtlamalar var. Yani Ultimate’in tüm özelliklerine 18 günlük, 12 günlük ya da 6 günlük sınırlamalarla erişmek mümkün.

Xbox Game Pass Friends & Family Abonelik Fiyatı

  • Game Pass (Konsol) = 12 gün Friends & Family
  • Game Pass Ultimate = 18 gün Friends & Family
  • EA Play = 6 gün Friends & Family
  • Xbox Live Gold = 12 gün Friends & Family
  • PC Game Pass = 12 gün Friends & Family

Xbox Game Pass Friends & Family Abonelik Türkiye Fiyatı

Xbox Game Pass aboneliği Türkiye’de 29.99 TL ve Ultimate 44,99 TL’den sunuluyor. Bu fiyat hem konsol hem de bilgisayar kullanıcıları için geçerli. Xbox Game Pass Friends & Family aboneliği için 150 TL’nin altında bir fiyatın açıklanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir