WordPress Nedir Ne İşe Yarar

En basit tanımıyla wordpress, kişisel bir yayın sistemidir. Bir internet sitesi oluşturmak için, önce site için hosting ve domain almak gerekir.

Bunun ardından satın aldığını hosting ve domain üzerine sitenin kurulumu yapılır. Farklılık da burada karşımıza çıkmaktadır. Sitenin tasarımı ve işlevini düzenlemek için kodlama bilgisine sahip olmak gereklidir.

Ancak wordpress bu aşamada devreye girerek bu gerekliliği kaldırmaktadır. Kodlama ve benzeri teknik bilgilere ihtiyaç duyulmadan site kurma ve yönetme olanağı sağlaması, wordpress sisteminin en önemli özelliğidir. Site kurmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. Hosting ve domain almak iki yöntem için de ortaktır. WordPress, bunlar alındıktan sonra uygulanan site kurulumu yöntemlerinden biridir.

WordPress Tema Seçimi Nasıl Yapılır

Dünya üzerindeki sitelerin çoğu wordpress alt yapısıyla oluşturuluyor. Geçmişte teknik bilen insanlara ücret ödenerek yaptırılan site açma işlemi, wordperss ile kolaylaşmıştır. Böylece internet ortamındaki bilgi paylaşımı artış göstermiştir. WordPress aracılığıyla site oluşturulduğu zaman, wordpress temaları arasından size uygununu seçmek çok önemlidir. İyi tema seçmek, görselliğin yanında sitenin arama motorları içerisindeki puanını da etkiler.

WordPress temalarından kurulacak olan sektöre göre tema seçilmelidir,Örneğin kurumsal bir şirket için kurumsal şirket teması en uygun olanıdır. Temavadisi çeşit çeşit temalar için hizmet vermektedir.

WordPress E-Ticaret Teması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WordPress e-ticaret teması ile eticaret sitesi kurmak da mümkündür.

Vadimarket teması e ticaret temasıdır. %100 seo uyumlu ve mobil uyumludur.Kredi kartı ve satış için gerekli eklentiler(İsteğe bağlı kurulabilmektedir. Bu özellikler siteye gelecek potansiyel müşteriler sitede tutulmuş olacaktır.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.