Windows 10’a Eco Mode Geliyor

Windows 10 Eco Mode

Microsoft‘un resmi blog sitesinde yayınladığı haberde Windows 10‘a Eco Mode‘un geleceği açıklandı.

Microsoft’un Yeni Özelliği: Eco Mode

Windows 10’a yepyeni bir özellik geliyor. Micosoft‘un yeni özelliğinin adı ise Eco Mode. Görev Yöneticisi‘nde çalışacak olan mod pil tüketimi konusunda büyük avantajlar sunacak.

Görev Yöneticisi’nde yer alan ve 21364 derlemesi ile tanıtılan Eco Mode şu anda geliştirme aşamasında. Yeni güncelleme kısıtlı sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Ancak Microsoft herhangi bir aksaklık yaşamazsa geliştirme kanalındaki herkese bu özelliği kademeli olarak sunacak.

Eco Mode Görev Yöneticisinde Yer Alıyor

Görev Yöneticisi kullanıcılara sistemde çalışan işlemlerle ilgili tüm bilgileri sunar. Ayrıca CPU, RAM ve disk kullanımına genel bir bakış atar. Microsoft yeni özelliği Görev Yöneticisi üzerinde sağ tık ile açılan sekmede sunacak.

Eco Mode uygulamaların özelliklerini görüntüleyeceğimiz kısımda bulunacak. Kullanıcılara çok kaynak tüketen uygulamaları kısıtlama imkanını verecek. Bu da pil tüketimini en aza indirmeyi sağlayacak.

Bu modu uygulamak diğer uygulamaların sistem kaynakları için öncelik kazandığı anlamına geliyor. Windows 10’un yeni Eco Mode özelliği sürecin en verimli şekilde yürütülmesini sağlıyor. Böylece işlemci üzerindeki yükü en aza indiriyor. Bu da genel olarak daha iyi bir performans almayı sağlıyor. Ayrıca dizüstü bilgisayarlar için pil tüketimini optimize ediyor.

Word ve Edge’in Açılış Hızları Yüzde 49 Arttı

Microsoft’un yeni özelliğini test eden kullanıcılar Eco Mode’u uyguladığında Görev Yöneticisi’nin yüzde 76 daha hızlı açıldığını tespit ettiler. Ayrıca Word ve Edge uygulamalarının açılış hızlarında ise yüzde 49 hızlanma sağlandı. Geliştirici ekip yeni özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı ile ilgili şimdilik net bir bilgi paylaşmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir