Windows 10 Pro işletim sistemine üst düzey performans modu geliyor. Detaylar haberimizde.

3D modelleme ve grafik tasarım gibi işler yaparken herkes bilgisayarından daha fazla performans almak ister. Bunun farkında olan Microsoft, Windows 10 Pro üst düzey performans modu (Windows 10 Pro Ultimate Performance Mode) için çalışmalara başladı.

Fast Ring üzerinden Windows Insider kullanıcılarına sunulan Windows 10 Ön İzleme Yapısı içine dahil edilen bu yeni mod, iş istasyonları için Windows 10 Pro sürümü kullananlar için geliyor.

Yüksek performans modunun bile yetmediği durumlarda kullanılabilecek bu yeni özellikle mikro gecikmeleri önlemek ve hızı artırmak için güç yönetimi bir kenara bırakılıyor. Bu ayarın elle açılabileceği gibi sistem üreticilerinin de bu özelliği açık bir şekilde sistemleri piyasaya sürebileceği ifade ediliyor. Bu modun şu an için dizüstü bilgisayarlar veya tabletler için mevcut olmadığını ancak Microsoft’un bunun değişebileceğini söylediğini de belirtelim.

Microsoft ayrıca iş istasyonu kullanmayan diğer bilgisayar kullanıcıları için de daha tanıdık emoji tasarımları sunuyor. Diğer dillerde bu emoji seçeneklerini bulmak ve Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamaları için dosya sistemi erişiminde ekstra kontrol de sağlanmış durumda.