Windows 10 Mobile için hayal edilen APK dönüştürme aracı nihayet yayınlandı. Ceyhun Keklik isimli bir Türk geliştirici tarafından yapılan yazılım ile Android uygulamalarını Windows 10 Mobile cihazlara yükleyebilirsiniz.

apk-installer-for-windows-10-mobile

Microsoft‘un büyük geri dönüşü olarak nitelendirebileceğimiz Windows 10, masaüstü için yayınlanmasının ardından çok yakında mobil için de Windows 10 Mobile adı ile yayınlanacak.

Ayllardır Windows 10 Mobile için konuşulan Android uygulamaları Windows 10 Mobile’a yüklenecek sözleri ise bugün tam anlamı ile gerçeğe dönüştü.

Ceyhun Keklik adındaki bir Türk geliştirici tarafından Android APK dönüştürme yazılımı sayesinde, artık Android uygulamalarını Windows 10 Mobile yüklü telefonlarda çalıştırabilirsiniz. Peki Android uygulamaları Windows 10 Mobile’a nasıl yükleniyor?

Windows 10 Mobile cihazınıza Android APK yüklemek için, ilk olarak aşağıda paylaştığımız bağlantıdan Ceyhun Keklik tarafından geliştirilen APK Installer for Windows 10 Mobile yazılımını indirmeniz gerekiyor.

APK Installer for Windows 10 Mobile yazılımını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yazılımı indirdikten sonra, rakamlara göre sırası ile bilgisayarınıza yükleyin ve bir Android uygulamasını APK formatında edinin. Sonrasında aşağıdaki videoyu izleyerek yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Paylaştığımız video indirdiğiniz dosya içerisinde de yer alıyor.