Windows 10 20H2 Duyuruldu

Windows 10

Microsoft yeni Windows 10 20H2 güncellemesini duyurdu.

Windows 10 20H2 Testleri Başladı

Kısa bir süre önce Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini / diğer adı ile 2004 sürümünü yayınlayan Microsoft, yaşanan sorunlar nedeniyle bir güncelleme yayınlanmıştı. Aradan birkaç gün geçtikten sonra Windows 10 20H2 sürümü geliştiricilere sunuldu.

Windows Insider programına dahil olan bilgisayarlara Windows Update üzerinden kolay bir şekilde yüklenebilen bu güncelleme sonrasında işletim sisteminin sürüm numarası 19042.330 oluyor. 20H2 güncelleştirmesi ile sunulan en önemli yeniliklerinin başında Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı geliyor.

Microsoft yetkilileri bu güncellemenin daha fazla yeniliğe değil, daha iyi performans ve kaliteye odaklanacağını açıkladı. İşletim sisteminin performansının ve stabilitesinin artırılması önceki güncellemelerde yaşanan hayal kırıklıklarının ortadan kaldırılabilmesi için çok önemli. Çünkü kullanıcıların büyük bir bölümü Windows 10 için yayınlanan büyük güncellemeleri yüklemeden önce birkaç gün beklemeyi tercih ediyor.

Test süreci sonuçlandığında aylık yayınlanan güncellemelerle benzer olarak 20H2’nin kolayca indirilip kurulabileceği ifade edildi. Ancak bunun için halihazırda yayınlanan en son güncelleme olan Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin işletim sistemlerinde yüklü olması gerekiyor. Aksi halde birden fazla güncellemeyi tek tek yüklemek gerekecek. Bu durumda süreç uzamış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir