WhatsApp’ta Kendine Mesaj Gönderme Dönemi Başlıyor

WhatsApp

WhatsApp’ta kendi kendine mesaj gönderme dönemi başlıyor.

WhatsApp’ta Kendine Mesaj Gönderme Dönemi Başlıyor

WhatsApp kullanıcılarından bazıları akıllı telefonlarının not veya anımsatıcı uygulamasını kullanmak yerine engelli olduğu kişiye mesaj atmayı tercih ediyor. Not defterini kullanmak yerine WhatsApp’a girmek en çok kullanılan uygulama olmasından dolayı daha kolay oluyor. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp tam da bu durumu birçok kişinin yapması üzerine yeni bir özelliği test etmeye başladı.

WhatsApp Kendi Kendine Mesaj Gönderme

WhatsApp dünya genelinde 3.71 milyar aktif kullanıcısı ile en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ünvanına sahip. Uygulama kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için sık sık iyileştirmeler ve yenilikler yapıyor. WABetaInfo da blog sayfasında paylaştığı yazı ile WhatsApp kullanıcılarının kendine mesaj gönderebileceği bir özelliği test ettiğini duyurdu.

Şimdilik test sürecinde olan kendi kendine mesaj atma özelliği normal bir kullanıcıya mesaj gönderiyormuş gibi çalışacak. Yani WhatsApp kişilerin olduğu listede ayrıca hesabın sahibi de görünecek. Ancak bu durum özelliğin test aşamasında olması nedeniyle şimdilik herkese açık değil. İlerleyen güncellemelerde kişi listesinin yenilenmesi ile senkronize olacak.

Yeni Özelliğin Ne Zaman Geleceği Şimdilik Belli Değil

Kendine mesaj gönderme özelliği Android ve iOS işletim sistemleri ile çalışan cihazlarda WhatsApp Beta sürümünde test aşamasında bulunuyor. Yeniliğin tamamlanıp kararlı versiyona ne zaman geleceği şimdilik belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir