Geldi gelecek dedikoduları devam ederken WhatsApp‘a sesli arama özelliği geldi. Henüz güncelleme yayınlanmadı fakat sesli arama özelliği olan .apk dosyasını içeriğimizden indirebilirsiniz.

whatsapp-sesli-arama-1

WhatsApp tarafındaki yenilikler tam gaz devam ediyor. Uzun zamandır geldi gelecek dedikoduları devam eden WhatsApp sesli arama özelliği nihayet kullanılabilir hale geldi.

Sesli arama hala test aşamasında ve davetiye sistemiyle işliyor

Daha önceki haberlerde de bahsedildiği gibi sesli arama özelliğinin test aşamasında olduğu biliniyordu. Belli periyotlarla aktif edilen özellik davetiye sistemiyle çalışıyor.

WhatsApp’ın sesli arama özelliğine sahip bir kullanıcı sizi aradığı zaman sizde de bu özellik aktif oluyor.

iOS ve Android için kullanılabilir durumda

11 Mart itibariyle güncelleme henüz mağazalara sunulmadı fakat sızdırılan APK dosyasıyla beraber WhatsApp’ın en yeni sürümünde sesli aramayı Android cihazlarınızda da kullanabiliyorsunuz.

Sesli arama özelliğini kullanabilmek için iki cihazda da karşılıklı olarak en yeni WhatsApp sürümünün kurulu olması gerekiyor. Ayrıca davetiye sistemi olduğu için sizi hakkı olan birinin WhatsApp’tan sesli olarak araması gerekiyor.

whatsapp-sesli-arama-2

ShiftDelete.net ekibinden Berkay bey’in aramasıyla arkadaşının cihazındaki WhatsApp’ta çağrı özelliği aktif oldu.

WhatsApp’a sesli arama özelliğini getiren son sürümün APK dosyasını ve iOS sürümünü aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

WhatsApp’ın Android için sesli arama özelliğine sahip son sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

WhatsApp’a sesli arama özelliğini getiren iOS uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.