WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web‘in nasıl kullanılacağı ile ilgili merak edilen tüm detaylar yazımızda.

WhatsApp, 2015’in Ocak ayından itibaren internet tarayıcı üzerinden kullanılabilen WhatsApp Web sürümünü tanıtmıştı. Android, iOS, Windows Phone, Symbian S serisi ve BlackBerry akıllı telefonlardaki WhatsApp ile uyumlu olan web sürümü birçok farklı platformda varlığını devam ettiriyor.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp‘ı masaüstüne getiren uygulamayı kullanabilmek için 3 önemli şart bulunuyor. Bunlardan birincisi ve en önemlisi iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry veya Nokia S60 işletim sistemi olan bir akıllı telefonda WhatsApp uygulamasını kullanıyor olmak.

WhatsApp Web’e Nasıl Girilir?

İlk başlarda Windows üzerinde tarayıcı tabanlı olarak verilen bu hizmet bir süre sonra normal bir Windows uygulaması haline geldi. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak WhatsApp Web Windows versiyonunu bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp’ın Mac versiyonu de var. WhatsApp Web Mac uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirerek tarayıcıya ihtiyaç duymadan uygulamayı kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Güncel WhatsApp Sürümünün Kullanılması

Eğer WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanmıyorsanız uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir.

Tarayıcıyı Açın ve WhatsApp Web Adresine Gidin

İnternet tarayıcınızı açın ve aşağıdaki bağlantıdan WhatsApp Web sayfasına gidin. Eğer tarayıcınız Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ve WhatsApp sürümü güncel ise masaüstü programını indirmeden de mesajlarınızı görebilir ve konuşmalarınızı devam ettirebilirsiniz. Peki uygulamayı indirdikten veya tarayıcı üzerinden giriş yaptığınızda WhatsApp Web masaüstü uygulamasını nasıl çalıştıracaksınız?

WhatsApp Web’e ulaşmak için tıklayınız.

İlk olarak barkodu taratmalısınız. Sayfaya gittikten sonra tekrar akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp » Ayarlar bölümüne giriş yapın ve WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Bu özellik Android, iOS hem de Windows Phone üzerinde aynı şekilde çalışıyor.

WhatsApp’ın internet tarayıcı veya PC uygulamasını açtığınızda web sayfasında bulunan WhatsApp Web barkod bölümüne akıllı telefonun kamerasını odaklayarak barkodu taratın.

Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp‘ı tarayıcınızda açtığınız WhatsApp Web ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp‘ın bildirim seslerini bilgisayarınızda duymak istiyorsanız WhatsApp Web‘de bulunan profil resminizin yanındaki menüden ayarlamaları yapabilirsiniz. Bu noktadan sonra yapacağınız tüm işlemler standart olarak ana uygulama ile aynı.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra erişilebilirlik olarak adeta çağ atlayan WhatsApp akıllı telefonunuz ağ üzerinde olmak şartı ile birçok işleminizi bilgisayarınız üzerinden yapmanıza imkan sağlıyor. Yine de bu uygulamanın bir emülatör olduğunu unutmamak gerekir. Ağ üzerindeki akıllı telefon etkinliğiniz sona erdiği andan itibaren masaüstü üzerinden WhatsApp erişiminiz kısıtlanacak ve uygulamayı kullanmak mümkün olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir