okey oyna

WhatsApp Web Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Popüler mesajlaşma ve sesli arama uygulaması WhatsApp, Web sürümü ile mobilden sonra bilgisayarlara da geldi. WhatsApp Web‘i bilgisayar üzerinden kullanmanın tüm detayları haberimizde.

whatsapp

WhatsApp, 2015 yılının Ocak ayında tarayıcı üzerinden kullanılabilen WhatsApp Web sürümünü duyurmuştu. Android, Windows Phone, Symbian S serisi ve BlackBerry telefonlardaki WhatsApp ile uyumlu olan WhatsApp Web, geçtiğimiz günlerde tam 7 ayın ardından iPhone kullanıcılarının da beğenisine sunuldu.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? İlk adım

WhatsApp Web’i kullanabilmek için üç önemli şart bulunuyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry ya da Nokia S60 işletim sistemi olan bir telefonda WhatsApp uygulamasını kullanıyor olmanız.

İkinci ve üçüncü şartlar ise, bilgisayarınızda Safari, Chrome, Opera veya Firefox tarayıcılarından birinin yüklü olması ve telefonunuzda WhatsApp’ın en güncel sürümünün bulunması.

Ayrıca WhatsApp’ın Windows ve Mac sürümü de yar alıyor.

Güncel WhatsApp Sürümünü Kullanın

Eğer WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanmıyorsanız uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.

Tarayıcıyı Açın ve WhatsApp Web Adresine Gidin

Tarayıcınızı açın ve buraya tıklayarak WhatsApp Web sayfasına gidin.

Barkod’u Taratın

WhatsApp Web sayfasını açıktıktan sonra tekrar akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp > Ayarlar bölümüne girin ve WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Bu seçenek henüz bazı iPhone kullanıcılarında aktif değil. Bir kaç gün içinde aktif olacaktır.

WhatsApp’ın tarayıcı veya PC uygulamasını açtığınızda WhatsApp Web sayfasında yer alan barkoda telefonun kamerasını odaklayarak barkodu taratın.

Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp’ı tarayıcınızda açtığınız WhatsApp Web ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp’ın bildirim seslerini bilgisayarınızda duymak istiyorsanız, WhatsApp Web’de yer alan profil resminizin yanındaki menüden ayarlamaları yapabilirsiniz.

WhatsApp durum sözleri ile ilgili şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: en güzel whatsapp durum sözleri

Okey Oyna
 464 defa okundu

2 Yorum

  1. merhabalar ben bilgisayara bağlıyorum ama sürekli açık kalıyor nasıl çıkış yapabilirim acaba kardeşlerim falan görüyor mesajları

  2. @aslı yıldız

    Aslı hanım sol taraftaki sohbet listesinin üst kısmında 3 nokta var alt alta. Bu 3 noktaya tıkladığınızda açılan menüden Çıkış’a tıklayarak oturumu kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir