WhatsApp Topluluklar Özelliği Duyuruldu

WhatsApp

WhatsApp uygulamasında daha fazla kontrol imkanı sağlayan topluluklar özelliği duyuruldu.

WhatsApp Topluluklar Özelliği Duyuruldu

Meta şirketi WhatsApp uygulamasında gruplara ek olarak grup yöneticilerine ve kullanıcılara daha fazla kontrol imkanı sağlayan topluluklar özelliğini kullanıma sundu. Yeni özellik ile WhatsApp’ta alt grup sohbetlerine de sahip olan büyük topluluklar oluşturmak ve topluluğun hepsine gönderilen duyuruları kolayca okumak artık mümkün.

Topluluklar özelliği ile iş, okul, aile ya da mahalle benzeri gruplar altında toplanan kullanıcılar artık birçok grubu tek çatı altında toplama imkanına sahip oldu.

WhatsApp Topluluklar Neler Sunuyor?

WhatsApp uygulamasına getirilen yeni özellik ile kullanıcıların kendileri için önemli olan konularda daha büyük oluşumlar altında toplanabilmelerini hedefliyor. Topluluklar özelliği ayrıca yöneticilere de daha geniş kontrol imkanları sağlıyor. WhatsApp Topluluk üyelerine gönderilen duyuru mesajlarını belirlemenin haricinde yöneticiler topluluklara dahil edilecek gruplara ve kullanıcılara da karar verme yetkisine sahip oluyor.

Kullanıcılar Android cihazlarda sohbetlerin üst bölümünde iOS cihazlarda ise alt bölümde bulunan yeni WhatsApp Topluluklar sekmesi aracılığı ile bu özelliğe erişip sıfırdan yeni bir topluluk oluşturabiliyor ya da mevcut gruplarını topluluklarına ekleyebiliyor. Bir topluluğa katılan kullanıcılar mevcut grupları arasında kolay bir şekilde geçiş yapabiliyor ve yöneticilerin topluluktaki kullanıcılara gönderdiği duyuruları okuyabiliyor.

WhatsApp Gizlilik Tarafında Yeni Adımlar Attı

Topluluklar özelliğinin haricinde gizlilik tarafında da yeni adımlar atan WhatsApp artık tüm kullanıcılar için çevrimiçi durumunu gizleme ve grubun tamamına bildirim gitmeden sessiz bir şekilde gruptan ayrılma imkanı da sunuyor. Ayrıca grupta konuşulanların gizliliğinin korunması için WhatsApp Topluluklardaki yöneticiler gönderilen duyuru mesajları ve dahil edilecek grupları kararlaştırma yetkisine de sahip olacak.

Mesajlara emoji ile tepki verme özelliği, dosya paylaşımının 2 gigabayta kadar olan dosyaları destekleyecek şekilde artırılması, grup yöneticilerine mesaj silme yetkisi verilmesi ve 32 kişiye kadar tek bir dokunuşla sesli arama özelliğinin getirilmesi gibi özellikleri de kullanıma sunan WhatsApp, Topluluklar’ı ve Grupları daha da güçlendirecek yeni özelliklerin de yakın dönemde kullanıma sunulacağını açıkladı.

32 Kişiye Kadar Görüntülü Arama Yapabilme İmkanı

Firmanın yaptığı açıklamaya göre yeni gelen özelliklerle sohbet içi anketler düzenlemek ve aynı Topluluk ya da Grup’ta bulunduğunuz kullanıcıların bir konu ile ilgili genel görüşünü öğrenmek mümkün olacak. Ayrıca daha geniş kitleleri bir araya getirmeyi amaçlayan WhatsApp, 32 kişiye kadar görüntülü arama yapmaya ve 1024 kullanıcıya kadar da grup oluşturmaya imkan sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir