WhatsApp Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

WhatsApp

WhatsApp otomatik indirme nasıl kapatılır sorusunun cevabı ve tüm merak edilenler yazımızda.

WhatsApp Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

Günümüzde hemen herkes mesaj, video ve fotoğraf gönderirken WhatsApp uygulamasını kullanıyor. Bu uygulamayı kullanmak için de bilindiği gibi internet bağlantısının olması gerekiyor. Gönderilen videoların ve fotoğrafların otomatik olarak indirilmesi internet paketinin çabuk bitmesine yol açabiliyor.

WhatsApp uygulaması fotoğraflar hücresel bağlantıdan otomatik olarak indirilecek şekilde varsayılan ayarlanmış olarak geliyor. Ses dosyaları ve videolar ise daha büyük boyutları nedeniyle varsayılan olarak Wi-Fi ağında bağlıyken otomatik indiriliyor. Ancak bu ayarlarda bazen değişiklik olabiliyor. Biz de internet paketinde sorun yaşamamanız için WhatsApp otomatik indirmeyi kapatma nasıl yapılır sorusunu sizler için cevapladık.

WhatsApp uygulamasında fotoğrafları, videoları, ses dosyalarını ve belgeleri hangi durumlarda otomatik olarak indireceğinizi seçebilirsiniz. Bu sayede internet paketinde yaşayacağınız olası sorunların da önüne geçmiş olursunuz. Aşağıdaki adımları uygulayarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Otomatik İndirme Kapatma

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Sağ üstteki 3 nokta simgesine tıklayarak Ayarlar’ı açın.
  • Daha sonra Depolama ve veriler bölümüne tıklayın.
  • Açılan sayfada Mobil veri kullanırken ve Wi-Fi ağına bağlıyken seçeneklerinden hangi medyanın ne zaman indirileceğine karar verebilirsiniz.

Eğer her iki bölümde de hiçbir seçeneği işaretlemezseniz medyalar otomatik indirilmez. İndirmek istediğiniz her dosyayı konuşma ekranında tıklayarak açmanız gerekecektir. Sadece Wi-Fi ağına bağlıyken bölümündeki seçenekleri işaretlediğinizde size gelen dosyalar sadece Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzda indirilir.

Eğer Mobil veri kullanırken kısmının altındaki seçenekleri de işaretlerseni cihazınız seçtiğiniz türdeki dosyaları Wi-Fi ağına bağlı olmasa da indirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir