SEO Nedir, Ne İşe Yarar? 21. yüzyılda, tüketiciler ve işletmecilerin %94’ü bir hizmet ya da ürün satın almadan önce başta Google olmak üzere çeşitli arama motorlarında aramalar gerçekleştiriyor. Aradığı anahtar kelimeleri arama motoruna giren tüketiciler ya da işletmeciler, alakalı web sitelerin sıralaması ile karşılaşıyorlar. İnsanlar, arama motorlarında üst sıralarda çıkan siteleri tercih ediyorlar. Çünkü bu siteler aradıkları kelimelerle ilgili daha alakalı görünüyorlar. Çoğu site sahibi, bu sıralamalarda rakip siteleri rahatlıkla bulabilir.

webtures

Birtakım çalışmalar yürüttükten sonra web site ya da siteleriniz sıralamada üst sıralarda değilse; müşterilerinize online olarak ulaşmanız imkânsız bir hal alıyor. Rakiplerinizin sıralamasını sizinkinden neden mi daha iyi? Çünkü rakip sitelerinizin SEO çalışmaları bir hayli kuvvetli. “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen SEO tekniği ile, belirlenen anahtar kelimeler arasında milyonlarca rakip siteden kurtulup üst sıralara çıkmanızı sağlar. Arama motoru bütün bilgileri toplar ve insanların ulaşmak istediği bilgilere ulaşmasına büyük fayda sağlar. Sayfanız daha yukarı sıralara çıktığında, sitenize daha fazla kişi ulaşır. Sıralamada yukarıya çıkabilmek için; web siteniz arama motorlarının aradığı bütün içerikleri sahip olması gerekir. SEO size bu konuda yardımcı olur.

SEO; metin, içerik, sayfa başlıkları, bağlantılar ve html kodunda bulunan alakalı diğer bilgileri bulmasına yardımcı olur. Örneğin; “kitap” kelimesi aratıldığında, arama motoru ilgili sayfaları göstermek için sonuçları daraltır. Potansiyel müşterilerinizle daha fazla iş yapmak istiyorsanız, işinizle alakalı anahtar kelimelere ağırlık vererek çalışma yapılmalıdır.

En İyi Seo Firması

WEBTURES ise SEO konusunda uzman bir şirket. Yapılan çalışmalar ile müşterilerini daha üst sıralara çıkarmayı başaran WEBTURES ekibi, binlerce referans sahibi sayılı SEO şirketlerinden biri. En iyi SEO firması olarak gösterilen WEBTURES; Web Danışmanlığı, İnternet Reklamcılığı, Araştırma Analiz, Sosyal Medya, Kurumsal SEM ve Kurumsal SEO gibi birçok konuda hizmet vermektedir. 16 kişilik mükemmel kadrosu ile asılsız garantiler vermeyen, bütün işlemleri büyük bir şeffaflıkla gerçekleştiren WEBTURES, günlük ve haftalık raporlamalarla müşterilerini bilgilendiriyor.

WEBTURES Seo Şirketi; Teknosa’dan Akşam’a, Yataş’tan Kliksa’ya, Kiğılı’dan Kilim’e birçok büyük şirketin SEO çalışmalarını gerçekleştirmiştir.