Walking Dead Oyununun Son Fragmanı Yayınlandı

The Walking Dead Destinie

AMC Theatres‘in dizisinden uyarlanan ve kararlarınızla sonuçları değiştirebileceğiniz Walking Dead oyununun çıkış öncesi son fragmanı yayınlandı.

Walking Dead Oyununun Son Fragmanı Yayınlandı

The Walking Dead: Destinies hayranlarına hikayeyi önemli oranda etkileyen önemli seçimler yaparak ikonik diziyi yeniden tasarlamak amacıyla eşsiz bir fırsat sunan çıkış öncesi fragmanı yayınlandı. İnteraktif bir deneyim olarak geliştirilen oyun, oyuncuların Rick Grimes’ın yerine geçmesine ve aylaklarla çevrili bir hastanede uyandığında dizinin ilk anlarını yaşamasına imkan sağlıyor.

Ancak The Walking Dead: Destinies’i diğerlerinden ayıran en önemli fark oyunculara dizinin yerleşik anlatısından ayrılma ve alternatif hikayeleri keşfetme özgürlüğünü verebiliyor olması. Oyuncular oyunda devam ettikçe olayların gidişatını değiştirebilecek önemli kararlarla karşı karşıya kalıyorlar. Çıkış fragmanı Rick Grimes’ın hikayesini zamanından önce sonlandırmayı tercih ederken Shane Walsh’un yaşamasına izin verme tercihi de var. Bu Shane’in gruba nasıl liderlik edeceğini ve onu bağışlamanın dalgalanma etkilerini keşfetmek gibi ilgi çekici olasılıkların önünü açmış oluyor.

Etkileşimli anlatı önemli karakter kararlarının daha da ötesine uzanıyor. Oyuncular “Carl’ın annesi dizinin başlarında ölmek zorunda kalmasaydı ne olurdu?” benzeri sorularla karşı karşıya kalıyor. Bu seçimler yalnızca bireysel karakterleri etkilemekle kalmıyor ayrıca oyuncular The Walking Dead evreninin ikonik mekanlarında gezinirken grup içindeki dinamikleri de şekillendiriyorlar.

Oyun Aynı Zamanda Yoğun Bir Zombi Savaşını da İçeriyor

Oyun yalnızca karar vermekle ilgili değil aynı zamanda yoğun bir zombi savaşı da içeriyor. Oyuncular zombileri stratejik olarak ortadan kaldırmak amacıyla gizlilik taktikleri arasında seçim yapabilir ya da onlarla yüzleşerek hakimiyetlerini sergileyebilirler. The Walking Dead: Destinies hayatta kalma ve seçim unsurlarını bir araya getirerek ilgi çekici ve dinamik bir oyun deneyimi sunuyor.

En önemlisi ise oyuncu tarafından yapılan her eylem ve alınan her kararın anlatıyı değiştirme potansiyeline sahip olması. Bu sayede oyunun gerçek anlamda etkileşimli ve kişiselleştirilmiş bir hikaye anlatımı deneyimi sunması sağlanıyor. Oyunculardan bilindik hikayeye bağlı kalmak mı yoksa The Walking Dead evreninde beklenmedik ve farklı bir gelecek yaratmak için risk almak mı istediklerini düşünmeleri isteniyor.

The Walking Dead: Destinies Çıkış Tarihi

The Walking Dead: Destinies oyunu 1 Aralık’ta piyasaya sürüldü.

The Walking Dead: Destinies Son Fragman

Video oyunu geliştiricisi GameMill Entertainment‘in resmi Youtube hesabında yayınlanan videouyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir