Vodafone eSIM Türkiye’de Hizmete Girdi

Vodafone eSIM

Türkiye‘de eSIM hizmetini aktif eden ilk operatör Vodafone oldu.

Vodafone Türkiye’den eSIM Atağı

Vodafone, Türkiye’deki müşterilerinin eSIM hizmetinden faydalanmaya başlayabildiklerini açıkladı. Yapılan açıklamada hem yeni müşterilerin hem de mevcut müşterilerin bu hizmetten yararlanacağı belirtildi. Bu hizmeti kullanabilmek için eSIM destekleyen bir akıllı telefona sahip olmak yeterli.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yrd. Engin Aksoy‘un yaptığı açıklamada, Vodafone’un dijital bir marka olmayı önemsediği ifade edildi. eSIM teknolojisinin müşterilerin hayatlarını kolaylaştıracağını söyleyen Engin Aksoy, yeni bir devrin başlangıcını yerli üretim dijital sim kartlar ile yaptıklarını ifade etti. Engin Aksoy’a göre eSIM’ler, BTK düzenlemelerine uygun olarak geliştirilmiş.

Fiziksel SIM Kart Devri Bitti

eSIM devri ile fiziksel SIM kartlara duyulan ihtiyaç azalıyor. Ayrıca bu kartların kaybolma ya da çalınma ihtimalleri de ortadan kalkmış oluyor. Herhangi bir donanıma ihtiyaç duymayan bu dijital SIM kartlar, çevre kirliliğinin de önüne geçilmesine yardımcı oluyor. Uzmanlara göre eSIM’lerin en faydalı özelliği, yurt dışı seyahatlerinde tak çıkar yapılmasının önüne geçilmesini sağlıyor oluşu.

Vodafone eSIM İçin Ek Ücret Talep Etmiyor

Vodafone müşterilerine sunduğu eSIM hizmetine geçiş için herhangi bir ek ücret talep etmiyor. Ancak bu dijital SIM’lerin kullanılabilmesi için, eSIM’i destekleyen bir akıllı telefona sahip olmak gerekiyor. Vodafone, eSIM destekli akıllı telefon modellerinin sayısı arttıkça, eSIM hizmetinden faydalanacak tüketicilerin sayısının da artacağına inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir