Vinçli Kamyon Kiralama Hizmetleri

Şantiye işlerinde sıklıkla kullanılan kamyon üstü hiyap vinçler yükleme ve boşaltma, taşıma gibi işlemlerde oldukça idealdir.

İnşaat ya da madencilik şantiyelerinde ağır yükleri kaldırma işleri için oldukça idealdir. Ayrıca vinçli kamyonlar trafiğe açık bölgelerde de rahatlıkla kullanıldığı için tercih edilmektedir. Sepetli olmaları can güvenliği açısından son derece önemlidir. Uzun kolları sayesinde yüksek binalara ulaşımda problem yaşanmaz. Reklam veya pano asımı işler için kullanılabilir. Kısa süreli işler için de kiralama gerçekleşmektedir. Birçok firma açısından avantajlı olan vinç kiralama hizmetleri İstanbul’un her bölgesine yapılmaktadır. Uygun fiyat garantisi ile satın almaya göre fazlasıyla ekonomiktir. Çeşitli sektörlere uygun farklı boyutlarda ve uzunluklarda alternatifler firmamızda yer almaktadır.

Hiyap Vinçlerde Operatör Desteği

Her vinç ve iş makinesinde olduğu gibi hiyap vinçlerde de uzman operatör desteğine ihtiyaç vardır. Firmalar kısa süreli kiralama işlemlerinde ekstra eleman aramak yerine kiralama firmalarından uzman operatör desteği talep edebilmektedir. İşin devamlılığı ve süresine göre ek hizmet olarak operatör anlaşması da yapılır. Böylece hem faaliyetlerinizin aksamadan ilerlemesi hem de güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması sağlanmaktadır. Kamyon üstü kiralık vinçlerde G sınıfı ehliyet zorunluluğu vardır. Bu tür makineler birçok çalışma şartına uygun olarak tasarlanmaktadır. Ulaşılması en zor noktalara dahi kolaylıkla ulaştıklarından çeşitli işlemler için rahatlıkla kullanılır. Emniyet sağlanması için kullanma talimata uygun olarak çalıştırılması gerekir.

Çalışma Emniyetinde Önemli Detaylar

Kamyon vinçlerine insan gücünün yetersiz kaldığı alanlarda ihtiyaç duyulduğu için çalışma emniyetinde de farklılık söz konusudur. Örneğin çalışma alanında zeminin sağlam olması makinanın yerleştirilmesi ve güvenlik için muhakkak önemsenmelidir. Gerekli koşulları sağlamak adına zeminde destek kullanılabilir. Gece çalışmalarında ışıklandırma iyi olmalıdır. Çevre ışıklandırmasının yetersiz olduğu yerlerde tepe lambası kullanılmak zorundadır. Denge ayaklarının zemine sağlam basabilmesi için basma yüzeyini arttıran tablalar kullanılmalıdır. Her zaman kullanılacak makinanın çalışma diyagramının bilinmesi gerekir. Diyagram değerlerine göre hareket edilmelidir. Uzman operatör olmadan işe başlanmaması gerekir. Aksi takdirde doğacak zararların geri dönüşü olmayabilir. Sepetli vinç olmasının insan taşıma sırasında kontrol açısından önemi son derece büyüktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.