VeChain (VET) Nedir?

VeChain VET

Blockchain altyapılı yarı merkezli kripto para ağı VeChain (VET) nedir ve nereden satın alınır sorularının cevapları yazımızda.

VeChain (VET) Nedir?

Dijital dönüşümün öncüsü durumunda olan internetin bize en önemli hediyelerinden birisi de kripto paralardır. Popülerliğini hızla artırmaya devam eden bu varlıklar bazı ülkelerin resmi para birimi olarak ilan edilmeye başlandı. Yerinde ve doğru hamleler ile yatırımcılarına ciddi paralar kazandırabilme potansiyeline sahip bu varlıklar milyar dolarların döndüğü büyük bir piyasada boy göstermeye başladılar.

Kripto para pazarında sık sık yeni bir varlık ya da platform ortaya çıkıyor. Son yıllarda ismini daha çok duymaya başladığımız VeChain de bunlardan birisi. VeChain (VET) blockchain altyapılı yarı merkezli bir kripto para ağı. 2015’te Sunny Lu tarafından kurulan platform 2016’da Çin’in en büyük blok zinciri firmalarından birisi durumundaki Bitse’nin yan kuruluşu olarak faaliyetlerine başlamış.

VeChain tedarik zinciri yönetimindeki bazı önemli problemleri ortadan kaldırmak için dağıtık yönetim ve nesnelerin interneti (IoT) teknolojilerini kullanıyor. Ağda VET ve VTHO olmak üzere 2 farklı token yer alıyor. VET platformun yerel varlığı iken VTHO ise blockchain ağının genel çalışma yapısında kritik bir rolde. Burada çift token sistemi‘nin tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de fiyat dalgalanmalarını ve ağ sıkışıklığını önleme olarak açıklanabilir.

VeChain (VET) Nereden Alınır?

VeChain’in yerel varlığı durumundaki VET, Binance, Coinbase ya da Coinmama benzeri büyük işlem hacimli kripto para borsaları‘ndan satın alınabiliyor. Ancak satın alma işleminden önce bir sanal cüzdanınızın olması gerektiğini de hatırlatalım. Trust Wallet, Cobo Wallet, Atomic Wallet, MySafeWallet, Arkane Wallet, Guarda Wallet, Ellipal ve Exodus Wallet benzeri üçüncü taraf sanal cüzdanları VET ve VTHO tokenlerini destekliyor.

VET Coin piyasa değeri olarak en değerli kripto paralar sıralamasında 23. sırada bulunuyor. Bundan dolayı küçük kitlelere hizmet veren kripto para borsalarında yer almayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir