Van 1067 Hatası

Valorant

Van 1067 hatası, Valorant oyuncularının genellikle Windows 11 sisteminde çok sık karşı karşıya kaldığı sistemsel bir hata kodudur.

Hata 1067 kodu, Windows 11 işletim sistemini kullanan Valorant oyuncularının karşılaştığı bir hata kodudur. Genellikle oyunun başlangıç aşamasında ekranda hata kodu olarak çıkar ve oyunun açılmasını engeller. Eğer Windows 11 işletim sistemini kullanıyorsanız ve Valorant oynuyorsanız bu hata kodunu gördüğünüz takdirde sorunu çözmeden oyuna giriş yapmanızda mümkün olmayacaktır.

Son zamanların en çok sevilen çok oyunculu oyunu “Valorant” yazılım hatalarından dolayı Windows 11 işletim sistemini kullanan oyunculara bu hata kodunu çok fazla vermektedir. Valorant van 1067 hatası, iki farklı yöntemle çözebileceğiniz basit kodlardan birisidir.

Van 1067 Hatası Nedir?

Van 1067 hatası, Windows 10 olan işletim sisteminin 11’e yükseltilmesiyle meydana gelir. Özellikle TPM 2.0 özelliğinin pasif olması ya da BIOS’ta yer alan vgs hizmetlerinin özellikleri ile işletim sisteminin özelliklerinin uyum sağlamaması da bu hatanın nedenleri arasında yer alabilir. Windows 11 işletim sistemini kullanmak istiyorsanız mutlaka ön yükleme yapmanız ve TPM 2.0’ı aktif hale getirmeniz gereklidir.

Valorant van 1067 hatası, oyunun açılış ekranında karşınıza “Bağlantı hatası” olarak karşınıza çıkar. Ekranda bu hata kodunu gördüğünüzde ise mutlaka çözüm yöntemlerini uygulamanız gereklidir. Aksi halde sorunu çözmeden Valorant oyunu bilgisayarınızda açılmayacaktır.

Valorant Van 1067 Hatası

Valorant Van 1067 Hatası Çözümü

1067 hata kodu alıyorsanız iki farklı yöntemle bu hata kodunu ortadan kaldırarak Valorant oyununa sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Bu yöntemler; TPM 2.0’ı etkinleştirmek ya da VGC hizmetlerini yenilemektir. Ancak bu yöntemleri uygulamak için mutlaka Windows 11 işletim sisteminizin sorunsuz çalıştığından emin olmalısınız.

1. TPM 2.0 Etkinleştirme

Etkinleştirme işlemini yapmak için bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra F2 ya da F10 tuşlayarak BIO menüsüne giderek “Güvenlik” sekmesinden TPM seçeneğini “Enable” olarak değiştirebilirsiniz. Bu sayede TPM 2.0 etkinleştirmesini yaparak hata kodunu ortadan kaldırabilirsiniz.

2. VGC Yanlış Hizmet Hatası Düzeltme

Valorant 1067 hatası ile karşı karşıya gelmenizin bir diğer nedeni ise VGC hizmetlerinin doğru çalışmıyor olmasıdır. Eğer TPM etkinleştirme işleminden herhangi bir sonuç alamadıysanız o halde VGC hizmetlerindeki yanlış çalışmaları düzeltmeniz gerekiyordur.

Yanlış hizmet hatasını düzeltmek için “Hizmetler” uygulamasını bulun ve VGC hizmet ayarlarını “otomatik” olarak düzenledikten sonra değişikliklerin aktif olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu yöntemlerin sadece birisini ya da ikisini birden uyguladığınızda Windows 11 işletim sisteminizde Valorant oyunu sorunsuz şekilde alışacaktır.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir