Valve’ın Yeni Oyunu Ortaya Çıktı

Valve Deadlock

Valve‘ın geliştirdiği Overwatch benzeri yeni Deadlock oyunu için oynanış videosu sızıntı olarak ortaya çıktı.

Valve’ın Yeni Oyunu: Deadlock

Valve’ın geliştirme çalışması yaptığı yeni çok oyunculu nişancı oyununun üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Overwatch benzeri bir deneyim sunacak bu yeni oyun için sızıntılar gelmeye devam ediyor. X’te (Twitter) paylaşılan bir video Valve Deadlock’un oynanış görüntülerini ortaya koymuş oldu.

Yeni oyunlarını geliştirirken gizliliğe oldukça önem veren Valve firması Deadlock’un sızdırılmasını engelleyemedi. Bir süre önce Deadlock’un kapalı beta testlerine başladığı iddia edilmişti. Son olarak beta testinden geldiği iddia edilen bir oynanış videosu sosyal medyada yayınlandı.

Deadlock oyuncuların 4 farklı arenada savaştığı 6’ya 6 çok oyunculu bir formata sahip gibi görünüyor. Karakterlerin farklı yetenekleri olacak ve oyuncular haritada buldukları eşyalarla karakterlerini güçlendirecek. Ayrıca kule savunması unsurlarını da bünyesinde barındırıyor.

Yeni Deadlock Oyunu Overwatch’a Çok Benziyor

Oyun genel olarak Overwatch ile rekabet edecek gibi diyebiliriz. Oynanabilir karakterlerin yaratıklardan mekanize robotlara kadar farklı tarzlarda olacağı görülüyor. Bölgeler arasında hızlı seyahat etmek de mümkün.

Sızıntıda tanıtılan 10 karakterden bir kısmı Team Fortress 2’deki sınıflara benziyor. Örneğin bir robot Spy’a benzerken ateşli bir karakter de Pyro ile ortak noktalara sahip olması dikkat çekiyor.

Deadlock oyununun gerçek bir Valve projesi olup olmadığı şimdilik doğrulanmadı. Firma henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da Team Fortress 2 ve Counter-Strike 2 sonrası çok oyunculu deneyimini büyütmek istemesi gayet mantıklı bir hareket.

Deadlock Oynanış Videosu

Deadlock’ın oynanış videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir