Valorant Van 152 Hatasının Çözümü

Valorant FPS Arttırma

Valorant Van 152 hatasının çözümü ve Van 152 hatası ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda.

Valorant Van 152 Hatasının Çözümü

Riot Games firmasının birkaç yıl önce piyasaya sürdüğü Valorant en popüler FPS oyunları arasında konumlanıyor. Ülkemizde de oldukça sevilen oyuna sık sık yepyeni haritalar, silah desenleri, ajanlar ve çok daha fazlası eklenmeye devam ediliyor.

Ayrıca bazı oyuncular ise Valorant oyununa giriş yapmaya çalışırken Van 152 hatası ile karşılaşıyor. Oldukça can sıkıcı olan bu hata neden karşınıza çıkıyor? Bu yazımızda Valorant Van 152 hatasının çözümünü öğrenebilirsiniz.

Riot Games şirketinin Valorant için kullandığı hile önleme yazılımı olan Vanguard bilgisayarda herhangi bir hile yazılımı ya da korsan olarak oynanan oyun tespit ettiğinde otomatik olarak HWID ban atar. Donanım banı olarak da bilinen bu ban oyuna girmek istediğinizde Valorant Van 152 hatası almanıza neden olur.

Van 152 Hatası Nasıl Çözülür?

Riot Games firması resmi internet sitesinde Valorant Van 152 hatası ile karşılaşan oyuncuların bir donanım yasağı almış olduğundan ve bu yasağın genelde 4 ay sürdüğünü ifade ediyor. Bu süre duruma göre daha da uzun olabilir. Hatta Valorant süresiz ban da olabilir. Bu noktada oyuncuların destek bildirimi göndererek bilgi alabileceklerinin de altı çiziliyor. Peki Valorant Van 152 hatasının herhangi bir çözümü var mı?

Valorant Van 152 hatası için bazı çözüm yöntemleri var. Ancak bu noktada yine de garanti vermemek gerekiyor. Söz konusu çözüm yöntemlerinin detaylarına geçelim.

1. Yöntem: Riot İstemcisi’ni Kapatıp Tekrar Açın

Valorant Van 152 hatasını çözebilmek için ilk denenebilecek yöntem Riot İstemcisi’ni kapatıp tekrar açmaktır. İstemcinin istendiği gibi başlatılamaması söz konusu hataya neden olabilir. Windows işletim sisteminde aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

Adım 1: Görev Yöneticisi’ni açın.

Adım 2: Üst kısımdaki sekmelerden İşlemler’e geçiş yapın.

Adım 3: Riot İstemcisi’ni bulduktan sonra görevi sonlandırın.

Bu adımlardan sonra Riot İstemcisi’ne tekrar giriş yapıp hata alıp almadığınızı deneyebilirsiniz.

2. Yöntem: Bilgisayarınızı Kaaptıp Tekrar Açın

Bilgisayarı kapatıp tekrar açmak karşılaşılan hemen her hata için en hızlı çözüm yöntemlerinden birisidir. Valorant Van 152 hatası için de denenebilir. Ancak şunu belirtmek gerekiyor ki bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra giriş yapmaya çalıştığınızda yine aynı hata çıkarsa süreli HWID ban yemişsiniz demektir.

3. Yöntem: Vanguard’ı Silip Tekrar Yükleyin

Valorant için hile koruma yazılımı olan Vanguard’ı silip tekrar yükleyerek hatayı çözmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için Windows işletim sisteminde aşağıdaki işlemleri uygulamalısınız.

Adım 1: CMD yani Komut İstemini Yönetici olarak çalıştırın.

Adım 2: Aşağıdaki kodları sırayla yazın ve enter’a basın.

sc delete vgc

sc delete vgk

exit

Adım 3: Riot Games İstemcisi’ni açtıktan sonra Vanguard tekrar indirilmeye başlanır.

Adım 4: Vanguard indikten sonra yeni bir Valorant hesabı ile giriş yaparak test edebilirsiniz.

4. Bilgisayarınıza format atın

Denediğiniz çözüm yöntemleri işe yaramadıysa bilgisayarınıza format atmayı düşünebilirsiniz. Bu işlem cihazı fabrika ayarlarına yani ilk günkü haline döndüreceği için hata çözülebilir. Bu noktada ne yazık ki verilerinizin silineceğini de belirtmek gerekiyor.

5. Yöntem: Yeni Bir Anakart Satın Alın

Valorant Van 152 hatası için paylaştığımız çözüm yöntemlerini test etmenize rağmen hata çözülmediyse yeni bir anakart satın almaktan başka bir çare kalmıyor. Bilmeyenler için HWID ban işlemi anakarttaki IMEI numarasına benzer bir koda göre atılıyor.

Bu durumda anakart değiştiğinde kod da değişeceğinden hata çözülebilir. Bu çözüm yöntemi yüksek maliyetli olduğu için çok fazla tercih edilmese de yeni bir anakart almayı düşünüyorsanız yeni bir Valorant hesabı açmanız gerektiğini de belirtelim. Aksi halde tekrar HWID ban yiyebilir ve en başa dönebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir