okey oyna

Uzaktan Eğitimin Önemi

Uzaktan Eğitim

Ülkemizde ve dünyada eğitim, diploma ve sertifika elde ederek mezun olma yolunda son 10 yıldır oldukça gelişmekte.

Örnek vermek gerekir ise, özellikle üniversiteler, gündüz müsait olmayan ve çalışan kesim için, uzaktan eğitim programlarını uygulamakta. Celal Bayar Üniversitesi başta olmak üzere, bir çok farklı eğitim kurumunda uzaktan eğitim ile diploma alınabilir.

Diploma dışında, mesleklere yönelik kurs programları, kişisel gelişim programları, bire bir eğitim ve konferans şeklinde uygulanan bir çok yöntem bunlara sayılabilir.

2020 yılı iti bari ile ülkemizde de corona virüsü sebebi ile okulların kapatılıp uzaktan eğitime geçmesi, bir çok işyerinin ara vermesi ve evden çalışma yöntemine geçmesi internet kullanımının artmasına daha da önemli hale gelmesini sağladı.

Karantina koşullarında ise, daha önceleri fiziksel olarak katılım sağladığımı eğitim olanakları da artık, uzaktan eğitim bir diğer adı ile online eğitim olarak hafızıma kazınmış durumda.

Uzaktan eğitimin önemi de tam burada ortaya çıktı. İnternet üzerinden, video, ses, konferans gibi bir çok alternatif araç, öğrencilere, mesleki kurslara, kişisel gelişim başta olmak üzere bir çok sektörün ara vermeden devamlılığını sağlamakta.

Fiziksel olarak kapanan derslikler eğitim kuruluşları, online eğitim modeli ile daha önce hiç de düşünmediğimiz kadar iyi çalışıyor. Kendinize yatırım yapmanın ise tam zamanı.

Kişisel gelişim alanında, koçluk, NLP, nefes terapisi, yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, quantum gibi ana başlıklarda yatırım yaparak sertifikasyonlarınızı tamamlayabilir ve karantina sürecinde eğitiminize devam edebilirsiniz.

Koçluk alanında sertifikasyonda dikkat edilmesi gereken ana unsur ise, geliş güzel bir yerden sertifika edinmekten ziyade, geçerliliği ve bilinirliği olan sertifika almanız.

ICF (International Coaching Fedaration) bu konuda dünyaca tanınan, bilinen ve geçerliliği olan en iyi seçenek diyebiliriz. ICF onaylı sertifika ve eğitim veren yerler, bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda yer tarafından sağlanıyor. Koçluk Merkezi, Online Koçluk Eğitimi ile ICF onayı veren, Türk Hava Yolları, M.E.B bakanlığı gibi yüzlerce referans kuruma hizmet sağlamış ve sağlamaya devam eden bir kurum.

Siz de kendinize yatırım yaparak, geleceğin meslek dallarından birini seçebilir, ICF onaylı koçluk sertifikası kazanabilirsiniz.

Koçluk Merkezi
https://www.koclukmerkezi.com
0 232 421 70 35

 1.685 defa okundu

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir