Cep telefonları çağımızın en önemli iletişim araçları olmaya devam ediyor. Cep telefonu kolay taşınan, geniş kapsama alanına sahip küçük telefonlardır. Geçmişte kablolu ve sabit telefonlarla yapılan iletişim bugün cep telefonları ile yapılıyor. Kablosuz olan bu telefonlar dünyanın her yerinde yaygın bir şekilde kullanılıyor.

apple-iphone-bizdeuygun

Her geçen gün yeni modelleri ile karşımıza çıkan cep telefonları ünlü markaların en önemli rekabet araçlarından birisi olmaya devam ediyor. Teknolojideki gelişmelere paralel cep telefonu modellerinde de inanılmaz bir değişim ve gelişim yaşanıyor. Hayatımıza girdiği ilk günden beri hızlı bir gelişim gösteren cep telefonları ile artık görüntülü görüşme yapılabiliyor, internete bağlanılabiliyor.

Cep Telefonu Modelleri

Cep telefonlarını genel özelliklerine göre kategorileştirmek mümkündür. Ancak her markanın farklı özelliklere sahip cep telefonu üretme çabası telefonların farklı özelliklere sahip olmasına neden olur. Genel olarak cep telefonları tuş takımlı, dokunmatik, normal, kapaklı, kızaklı gibi isimler altında kategorilere ayrılır.

Cep telefonları günümüzde ekran çözünürlüğü, video oynatma, ön kamera, arka kamera, internet bağlantısı gibi özellikleri nedeniyle birbirinden farklılık gösterir.

Cep Telefonunun Tarihçesi

İlk cep telefonu 1973 yılında geliştirilmiştir. Amerikalı Martin Cooper tarafından geliştirilen bu telefon bir kilodan daha ağırdır. Martin Cooper tarafından geliştirilen bu telefonun bataryası ise 20 dakikadan fazla dayanmıyordu.

Ünlü markaların en yeni cep telefonu modellerini yakından incelemek için http://www.bizdeuygun.com/Cep-Telefonu adresini ziyaret edebilir, beğendiğiniz ürünün siparişini verebilirsiniz.