Twitter’a Mağazalar Özelliği Geliyor

Twitter Mağazalar

Sosyal medya platformu Twitter ücretsiz sunacağı mağazalar özelliği ile e-ticaret pazarına giriyor.

Twitter Mağazalar ABD’deki Kullanıcılara Açıldı

Sosyal medya devi Twitter günümüzün trendine uyum sağlamak ve rakiplerinin gerisinde kalmamak için mağazalar özelliğini test etmeye başladı. Twitter Mağazalar özelliği ile e-dükkan açmak veya bu dükkanlardan alışveriş yapmak mümkün. Firma Twitter Mağazalar’ı şimdilik yalnızca ABD‘deki iOS Beta kullanıcılarına açtı. Özelliğin kullanıma tam olarak ne zaman açılacağı şimdilik belli değil. Ancak kısa bir sürede genel kullanıma sunulması bekleniyor.

Sosyal medya platformu ilk olarak 2015’te Ürün ve Yer Koleksiyonları ismi ile aynı özelliği sunan uygulamayı test etmişti. Ancak e-ticaretin o dönemde çok da fazla ön planda olmaması nedeniyle uygulamayı devam ettirmemişti. Günümüzde e-ticaretin çok popüler olmasından uygulamayı devam ettireceği tahmin ediliyor.

Twitter Mağazalar Nedir?

Twitter’ın paylaştığı blog yazısında Twitter Mağazalar hakkında birçok bilgi paylaşıldı. Bu yazıda kullanımın şimdilik ücretsiz olduğu belirtildi. Ancak kullanıcıların şimdilik yalnızca 50 adet sınırına ulaşan bir koleksiyon ekleyebilecekleri ifade edildi.

Yapılan açıklamada ayrıca geçmişte denenen uygulamanın gerekli olduğunu ve kullanıcıların zaten kendi aralarında bu konuyu tartışıyor paylaşımı da ayrıca dikkat çekti. Bu açıklama ile platformun test sürecindeki özelliğinin kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanması bekleniyor.

Twitter Mağazalar Nasıl Çalışır?

Twitter’ın e-ticaret özelliğinin şimdilik test sürecinde olduğunu tekrar hatırlatalım. Bu nedenle özelliği ABD‘de yaşayan uygulamayı güncellemiş iPhone kullanıcı hesapları kullanabilir.

Twitter’da e-dükkan açan kullanıcının hesabına girdikten sonra tweetlerin üzerinde “Mağazayı görüntüle” seçeneği bulunacak. Buraya tıklayarak ürünler arasında gezinti yapılabilecek ve istenen ürün satın alınabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir