Tüy Dökücü Kremler Ne Kadar Etkilidir?

Günümüzde kadınlar kadar erkekler de bakımlı olmaya özen gösteriyor ve herkesin baş belası haline gelmiş olan istenmeyen tüyler ile savaşmak için yollara başvuruyorlar. Zaten bunun için atılan her adım da aslında bakımın bir parçası. Fakat hem kadınlar hem de erkekler tüylerden kurtulabilmek adına başvurdukları yolların çok acılı ve ağrılı olmasından da şikayetçiler. En sık başvurulan yöntemlerden olan ağda ile çekilen tüylerden dolayı çok fazla acı çekiyorlar.

İnsanların bazıları bu acıya alışkınlardır kimi ise bu acıya dayanamazlar. Özellikle de erkeklerin vücudu çok kıllı olduğu için ağda gibi yöntemler baş edilemeyecek kadar şiddetli ağrılara sebep olmaktadır. Bioder, bu durumun farkında olup erkeklere özel olarak tüy dökücü krem üretimleri gerçekleştirmektedir. Bu yazının amacı da erkeklerin kullandığı ya da kullanmayı düşündüğü tüy dökücü ürünler hakkında! Erkeklerin kıllı vücut yapısına özel olarak formüle edilmiş olan bu ürünler tüyleri dökerken bir yandan da kıl köklerini azaltarak tüy azaltıcı etkilerini de göstermektedir. Bioder tarafından üretilen bu ürünler, ağda gibi ağrılı yöntemler yerine acısız bir şekilde tüylerden kurtulma yöntemidir.

Bioder Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Bioder tarafından özel olarak üretilen ve etkisini çok iyi gösteren tüy dökücü kremleri kullanabilmek için öncelikle bölgede bulunan bütün kıl köklerini kapsayacak şekilde kremi ıspatula yardımıyla yayarak sürmelisiniz. Sürme işlemi tamamlandıktan sonra ortalama üç dakika kadar beklenmeli ve etkiyi tam olarak görmelisiniz. Tüy dökücü kremin etkili olup olmadığını test edebilmek için ıspatula yardımı ile küçük bir bölgede deneme yapabilirsiniz. Eğer tüyler ve krem kolaylıkla geldiyse geri kalan bölgeleri de alabilirsiniz. Eğer gelmiyorsa da daha uzun süre beklemelisiniz. Ancak bu bekleme süreleri hakkında dikkat edilmesi gereken bir konu vardır. Kremi cilt üzerinde 6 dakikadan daha uzun süre tutmamalısınız. Uygulama sonrasında, uygulama yapılan bölgeye bol su kullanarak durulama yapmalısınız. Böylelikle hem tüylerden hem de kremden arındırılmış olur.

Tüy Dökücü Krem Kullanmadan Öncesi

  • Erkeklere özel tüy dökücü ürünleri kullanabilmesi için öncelikle ciltlerinin yapısını bilmeleri gereklidir. Eğer hassas bir cilde sahipseniz en fazla 3 dakika normal düzeyde bir cilde sahipseniz en fazla 6 dakika kadar cildinizde kremi tutmalısınız. Bacak bölgesi, kol çevresi, koltuk altı bölgesi, kasık bölgesi, uygulama için uygun olan bölgelerdir. Yüz, baş ve genital bölge civarlarında ürünlerin kullanımı normaldir ve bu bölgeler de düşünülerek üretilmiştir. Ancak kafa bölgesinde kullanım önerilmez; ayrıca yara ve kesik bölgelerde de uygulanması doğru olmayacaktır.
  • Lekeli olan bölgelerde, ben olan, terli olan ve yara kesik bölgelerinde; ayrıca egzama ve varis bölgelerinde kullanımı uygun olmayacaktır. Ayrıca bu bölgelerde daha önce kullanım gerçekleştiyse ve alerjik reaksiyonlar meydana geldiyse, bu bölgelerde kullanmamalısınız.
  • Eğer cilt rahatsızlığınız varsa ve herhangi bir epilasyon uygulaması cildinize zarar verdiyse de bu yöntemlere başvurmamalısınız.
  • Krem içerisinde bulunan bilgilendirme kağıdını mutlak okumalı ve ona uygun olarak uygulama yapmalısınız.
  • Uygulamadan sonra herhangi bir yanma ya da batma gibi hisler oluşuyorsa cildinizi direkt durulamalısınız.
  • Ürünü kullandıktan sonra güneş ve başka bir ürünle temastan kaçınmalısınız.
  • Ürünleri gözle temas ettirmemelisiniz ve eğer etki ederse hemen bol su yardımı ile durulamalısınız.

Tüy Dökücü Krem Ne Kadar Etkilidir?

Tüy dökücü kremlerin kalıcılık süresi elbette kişiden kişiye değişir. Çünkü burada hormonlar devreye girer ki tüylerin uzama süresi de hormonlarla doğru orantılıdır. Bu nedenle tüy dökücü kremleri kullandıktan sonra tekrar tüy çıkma süresi herkese göre değişkenlik gösterir.

Siz de istenmeyen tüylerden kurtulmak istiyorsanız eğer Bioder web sitesini ziyaret edebilir ve hem konular hakkında hem de bu konuya ilişkin ürünler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 874 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir