Türkler En Çok İnternette Nereye Giriyor

Günlük güncel teknoloji haberleri sunan teknogaste yine ilginç bilgileri toplayarak ziyaretçilerini şaşırtmaya devam ediyor.

Bu seferki araştırmaları ise Türklerin gündelik hayatında internette nerede zaman geçirdiklerini hazırlamışlar ve ortaya ilginç sonuçlar çıkmış.

Türkiye’de, nüfusun %72‘si yani 59,3 Milyon internet aktif kullanıcısı var ve bunların 56,3 Milyonu telefonlarından İnternete bağlanıyorlar.

Mobilden bağlananların bir kısmı masa üstünden de bağlanıyor %38 kısım ise masaüstü bilgisayardan İnternete bağlanıyor bu rakam her gün değişiklik gösteriyor ortalama günde masa üstünden bağlanan İnternet kullanıcı sayısı %28.5 yani ortalama 22 milyon 335 bin kullanıcı girişi yapılıyor.

Sosyal medya kullanıcı sayısı ise Nüfusun %63 rakamı ile ortalama 52 milyon aktif kullanıcı oluşturmakta.

Film siteleri istatistik verilerine bakacak olursak %43 oranı karşımıza çıkıyor bu rakam hafta sonları değişiklik gösterebilir.

Haber siteleri giriş sayısı Türkiye de olan gelişmelere göre değişiyor her hangi bir olağan durum söz konusu değilse Türkiye’de, nüfusun %52‘si haber okuyor olağan bir durum olursa bu sayı artıyor.

Alış veriş siteleri istatistikleri tam olarak net bir rakam ortaya koymuyor ancak bu oran her geçen gün artış gösteriyor. En çok bayan kullanıcıların alışveriş yaptığının altını çizmek gerekir.

Topladığımız verilere bakılırsa neredeyse tüm İnternet kullanıcıları mutlaka günde en az bir kez İnternete giriş yapıyor ve çeşitli etkinliklerde bulunuyor. Özellikle İnternet kullanıcıları Sosyal medya üzerinden her gün giriş yapmaktadır. Dilerseniz fazla zaman kaybetmeden Türkiye’de ki İnternet kullanıcıların neler yaptığına bakalım.

Bu uzun soluklu haberi devamı ise haberin kaynağı https://teknogaste.com/turk-intennet-kullanicilari-bakin-neler-yapiyor adresinden devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.