okey oyna

Türkiye’nin Mobil İnternet İndirme Hızı Açıklandı

Türkiye‘nin mobil internet indirme hızı açıklandı. Detaylar haberimizde.

Kaliteli bir internet deneyimi için hız oldukça önemli bir etken. İnternet indirme hızı‘nın yüksek seviyelerde olması, kullanıcıların daha akıcı bir internet deneyimi yaşamasını sağlıyor. Yapılan son araştırma, ülkelerin mobil internet hızı konusunda hangi seviyede olduğunu ortaya çıkardı. Listede Türkiye de var. Peki Türkiye mobil internet indirme hızı konusunda hangi seviyede?

İşte Türkiye’nin Mobil İnternet İndirme Hızı

OpenSignal şirketi tarafından açıklanan verilere göre Türkiye mobil internet indirme hızı konusunda orta sıralarda yer alıyor. 87 ülkenin katıldığı araştırmada, Güney Kore ise 52,4 Mbps ile açık ara lider. Türkiye’nin konumu ise 36. sırada. Ülkemizdeki internet indirme hızı 17,1 Mbps olarak açıklanmış.

Mobil indirme hızında iyi olan diğer 2 ülke ise 48,2 Mbps ile Norveç, 42,5 Mbps ile de Kanada olarak saptandı. İndirme hızındaki en kötü üç ülke de 1,6 Mbps ile Irak, 3,1 Mbps ile Cezayir, 4,4 ile de Nepal oldu.

Arşivler incelendiğinde internet ile ilgili bu yıl 111.795 adet haberin yayınlandığı açıklandı. İnternet başlığı altında 5G haberlerinin yoğunlukta olması dikkat çekiyor. Ülkemizde henüz 5G teknolojisine geçiş yapılmasa da konunun hem şirketlerin hem de tüketicilerin takibinde olduğunu söyleyebiliriz.

 319 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir