Turkcell T60 Tanıtıldı

Turkcell merakla beklenen yeni akıllı telefonu T60 modelini düzenlediği etkinlikle tanıttı. Turkcell T60 satış fiyatı ve cihaz ile ilgili tüm bilgiler haberimizde.

turkcell-t60

Turkcell’in yeni Genel Müdürü Kaan Terzioğlu‘nun tanıttığı Turkcell T60, tüm özellikleriyle karşımıza çıktı. 999 TL fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan Turkcell T60 önümüzdeki hafta ön siparişe açılıyor.

Ön sipariş fiyatı 799 TL

Turkcell T60’ın ön sipariş fiyatı ise 799 TL olacak. Ön sipariş vermek daha mantıklı olacak gibi duruyor.

Turkcell T60 ile tanışın

Turkcell T60, Qualcomm’un 64 bit desteği sunan 8 çekirdekli Snapdragon 615 işlemcisinden gücünü alıyor. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolamanın olduğu telefon, Turkcell T50 modelinin aksine microSD kart desteği de sunuyor.

5 inç büyüklüğünde HD ekran kullanan Turkcell T60, yine ZTE tarafından üretiliyor. Cihaz inceliği ve hafifliği ile de dikkat çekiyor.

Sony tabanlı sensörün kullanıldığı 13 Megapiksellik ana kamera ve 5 Megapiksel çözünürlüğündeki ön kamerayla iddialı bir fotoğraf performansı sunacağı söylenen Turkcell T60, Android 5.0 Lollipop sürümüyle geliyor.

Turkcell T serisi 2 milyon sattı

Turkcell, T10‘dan başlayan T serisi akıllı telefonlarından toplamda 2 milyonluk satış başarısına imza attı. Turkcell’in geçtiğimiz yıl satışa sunduğu T50 modeli ise 500.000’lik bir satış rakamı yakalamış durumda.

Eğer Türkiye’de Turkcell T serisi akıllı telefonlar olmasaydı, benzer özelliklerde global markaların telefonlarını alsaydık cari açığa 1 milyar dolar daha eklenecekti. Yani T serisi modelleri ekonomiye de 1 milyar dolarlık ek destek sağladı diyebiliyoruz.

Turkcell T50 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi gelmeyecek

Turkcell’in geçtiğimiz yıldan bu yana pazarda olan ve 500.000 satış rakamı yakalayan T50 modeli için Android 5.0 Lollipop güncellemesinin gelmeyeceği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.