Kullanıcıların uzun zamandır beklediği Türkçe Siri konusundaki müjde iOS 8.3’ün ikinci beta sürümü ile geldi.

turkce-siri-1

Siri’nin kullanıma sunulduğu ilk günlerden beri Türk kullanıcıların merakla beklediği Türkçe Siri, sonunda iOS 8.3 Beta 2 ile karşımıza çıktı.

Apple‘ın 9 Şubat’ta yayınlanan iOS 8.3 Beta’dan sonra bugün yayınladığı iOS 8.3 Beta 2 içeriğinde yer alan Türkçe Siri ile birlikte ayrıca Rusça, Danca, Hollandaca, Portekizce, İsveççe ve Tayland dili desteği de kazanıyor.

turkce-siri-2

Daha önce Apple’ın iş ilanı sayfasında birçok kez yakında karşımıza çıkacağı sinyallerini veren Türkçe Siri’yi şu anda sadece geliştirici hesabına kayıtlı olan iOS cihazlarınız ile test etmeniz mümkün ancak eğer iOS 8.3’ün yayınlanmasına kadar beklemek istemiyorsanız, önümüzdeki ay başlayacağı tahmin edilen iOS 8.3 açık beta testlerinde iOS cihazınıza iOS 8.3 yükleyebilir ve Türkçe Siri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni Emojiler de Eklendi

iOS 8.3 Beta 2’de karşımıza çıkan tek yenilik Türkçe Siri ile sınırlı değil. Ayrıca OS X 10.10.3’ün ikinci önizleme sürümünde olduğu gibi iOS 8.3 Beta 2’de de birçok yeni emoji karşımıza çıkıyor.

turkce-siri-3

Güncelleme: iOS 8.3 Beta 2 kurduktan sonra Siri’yi çalıştırmakta sorun yaşayan kullanıcılar, cihazlarını sıfırlayarak bu sorunu çözebilirler.