Büyük bir merakla beklenen sanal gerçeklik cihazları için Türk yapımı yerli bir oyun hazırlanıyor. Sizi farklı bir dünyaya taşıyacak olan Smell of Death oyunu ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

alkame-games-smell-of-death

Teknoloji ve oyun dünyasının geleceği olarak nitelendirilen sanal gerçeklik cihazları, birçok dünya devi firma tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Bu yıl içerisinde yavaş yavaş satışa sunulacak olan cihazlar için her büyük firmanın farklı bir modeli bulunuyor. Bunlardan biri de HTC ve Valve tarafından hazırlanan HTC Vive.

HTC Vive, özellikle oyun temelli bir firma olan Valve tarafından geliştirildiği için oyuncular tarafından ayrı bir önem arz ediyor.

Cihaz seri satışa sunulmadan önce kendine özel oyunlar duyurulmaya başlandı. HTC Vive için hazırlanan yapımlardan biri gurumuzu okşatacak cinsten. Türkiye merkezli Alkame Games tarafından hazırlanan oyun Smell of Death adını taşıyor. Dört kişilik bir ekip tarafından hazırlanan oyunda zombilere karşı hayatta kalma mücadelesi vereceğiz.

Yakın bir zamanda demosuyla birlikte Steam üzerinden oynanabilir olması beklenen oyunun oynanış görüntülerini aşağıda izleyebilirsiniz.