Türk Yapımı Mount & Blade Oyunundan Rekor Satış

Yerli oyun yapımlarımız arasında ayrı bir yere sahip olan ve global anlamda en çok oyuncuya hitap eden oyunumuz Mount & Blade‘in satış rakamları açıklandı.

mount-and-blade

2005 yılında kurulan yerli oyun firması Talewords tarafından hazırlanan ve uzun bir geliştirilme sürecinin ardından 2008 yılında Türkiye pazarı başta olmak üzere dünya pazarına da açılan ünlü yerli yapımımız Mount & Blade’in satış rakamları açıklandı.

Çıkışını gerçekleştirmesinden temmuz ayının sonuna kadarki olan dönemi kapsayan bu süreçte Mount & Blade, toplamda 6 milyon satış rakımını yakalamayı başarmış. Tartışmasız bir şekilde en çok satış gerçekleştiren ve başarı gosteren Türk oyunu olma özelliğini taşıyan oyun, yakın bir zamanda da ikinci oyununun tanıtımıyla hayranlarının karşısına çıkacak.

İkinci oyun Gamescom’da

Serbest oynanış olarak tabir ettiğimiz freeform oyunları arasında önemli bir yere sahip olan serinin ikinci oyunu Mount & Blade II: Bannerlords adını taşıyacak.

Almanya‘nın Köln şehrinde düzenlenecek olan Gamescom 2015 etkinliğinde de ilk kez görücüye çıkacak olan ikinci oyun, Mafia 3 ile birlikte yeni duyurulacak oyunlar arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.