Türkiye’de son yıllarda televizyon ve sinema sektörünün hızlı tüketilen bir kaynak haline gelmesi oyuncu ihtiyacını doğurmuştur. İnsanların sinemada veya televizyon ekranlarında oyunculara özenmesi ve oyuncu olmak istemesi de her yıl binlerce kişinin oyunculuk eğitimi veren kurulmlara yönelmesini beraberinde getirmiştir. Oyunculuğa artan taleple birlikte oyunculuk eğtimi veren kurumların sayısı da bir hayli artmıştır.Bu kurumlar özel ya da kamusal kurumlar olup, çeşitli yetenek sınavları, mülakatlar ve ücretlerle öğrencilerini seçmektedirler. Bu eğitim kurumları oyunculuk eğitimi içerisinde oyuncu olmak isteyen adaylara diksiyoni beden dili, fonetik, jest, mimik, doğaçlama, sahne çalışmaları, kamera önü çalışmaları ve senaryo dersleri gibi çok kapsamlı birçok alanda ders vermektedirler. Oyunculuk eğitimi almak isteyen bireylerin kurum tercii yaparken oyunculuk alanında hangi yolda ilerlemek istediğine karar vermesi ve kendi için en uygun kurumu seçmesi oldukça önemlidir.

Oyuncu eğitimi veren kurumların oyunculara danışmanlık hizmeti de sağlıyor olması dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Çünkü başarılı bir oyunculuk kariyeri hedefleyen bireyler için oyunculuk eğitimini tamamlaması yeterli değildir. Bu kişilerin eğitim aldıktan sonra deneyimli, sinema ve televizyon sektörüne hakim kişilerden yardım alması kendileri için doğru yol haritalarını çizmelerini sağlayacaktır. Bu konuda oyunculara hizmet veren birçok ajans bulunmaktadır. Bunlar içerisinden Tümay Özokur, uzun yıllardır verdiği kapsamlı ve profesyonel hizmetle Türkiye’nin bir numaralı cast ve meajerlik ajansı haline gelmiştir.

Tümay Özokur, televizyon ve sinema sektörünün yükselen ve sevilen oyuncularını bünyesinde barındırmanın yanında yeni yüzleri de sektörle tanıştırmaya devam etmektedir. Yönetmen ve yapım şirketlerinin yanında oyunculuk kariyerinde ilerlemek isteyen bireyler için de ayrıcalıklı bir kaynak haline gelen Tümay Özokur, bünyesine kattığı oyunculara bir buçuk aylık bir eğitim daha vererek oyuncularının farkındalığının yükselmesini sağlamaktadır. Oyuncu eğitimi konusunda profesyonel isimlerle çalışan Tümay Özokur, teorik bilgilerin yanında pratiğe dayalı atölye çalışmalarını da eğitim programlarına dahil ederek oyuncularının yeteneklerini doğru bir şekilde geliştirmesine katkıda bulunmaktadır. Oyunculuk eğitimi ve deneyim konusunda kendini yeterli hisseden bireylerin ise Tümay Özokur’un şöhret ve menajerlik hizmetinden faydalanarak kendileri için en doğru kariyer planını yapması ve bu yolda ilerlemesi sağlanmaktadır.

Oyuncu Eğitimi: http://tumayozokur.com.tr/atolye/