Trendyol Mağaza Açma Rehberi

Trendyol Mağaza Açma Rehberi

Trendyol mağaza rehberi ile merak edilen tüm sorular cevaplanabilmektedir. Bu platformda mağaza açma fikri e-ticaret ortamında kendini geliştirmek ve daha fazla kişiye hitap ederek satışlarını artırmak isteyen birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Trendyol’da varlık gösterebilmek için birtakım evrakların toplanması ve işlemlerin prosedürler doğrultusunda yapılması gerekir. Gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından istenilen her alanda mağaza açabilmek mümkündür. Giyim, elektronik, kozmetik, çocuk giyim ve birçok alanda kategorilere ayrılan bölümler bulunmaktadır. Platformun bu özelliği, birçok avantaj sağlamaktadır.

Trendyol’da Mağaza Açma Aşamaları Nelerdir?

Trendyol’da mağaza açmak için yapılacaklar arasında birçok işlem yer almaktadır. Bu işlemler sırasıyla ve doğru bir şekilde yapıldığında mağaza açılmış olacaktır. Bahsedilecek olursa;

 • Trendyol’un ana sayfasından giriş yapılarak, sağ üst kısımda bulunan satış yap butonuna tıklanmalıdır. Kullanıcılar bu butona tıkladıklarında satıcı başvuru formuna yönlendirileceklerdir. Başvuru formunda istenilen belgeler eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmelidir.
 • Başvuru formu tamamlanıp gönderildikten sonra, Trendyol tarafından onay verilmesi beklenmelidir. Başvurunun yapılmasından sonra formun alındığına dair bir mail gönderilecektir. Trendyol ekibi başvuru formunu detaylı bir şekilde inceleyerek, herhangi bir yanlış ve eksik bir bilginin olmaması durumunda maile başvurunun onaylandığına dair ikinci bir mail gönderilecektir.
 • Başvurunun onaylandığını ileten mailin içerisinde Trendyol’da izlenecek adımlar ve giriş linki yer alacaktır. Linke tıklanıp siteye girilerek, şifrenin değiştirilmesi gerekir. Böylece partner.trendyol.com adresine giriş yapılabilir.
 • Trendyol mağaza üyeliği sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için bilgi ve belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde yüklenmesi gerekmektedir Trendyol sitesine giriş yapıldıktan sonra belgelerin istenilen şekilde girilmesine özen gösterilmelidir.
 • Bir sonraki adımda Trendyol ekibi belgeler üzerinde herhangi bir eksiklik ve yanlış bir bilgi olup olmadığını kontrol ederek karşı tarafa bildirmektedir. Yanlışlıkların düzeltilmesi için bilgilendirme maili gönderilir. Eğer herhangi bir aksaklık ve yanlışlık yoksa, başvuru onaylanır ve satıcı kaydı oluşturulur.
 • Satıcılar Trendyol’a ürünlerini yüklemeye başlayabilirler. Birkaç farklı şekilde ürün yüklemek mümkündür. Açıklanacak olursa; ürünleri tek tek veya Excel ile toplu olarak, Trendyol’da satılan mevcut ürünlerin sorgulandıktan sonra yüklenebilmesi ve Trendyol entegrasyon sistemlerine başvuru yapılarak ürün girişi yapılabilir.
 • Satışı yapılmak üzere sisteme yüklenen ürünler Trendyol ekibi tarafından incelenmektedir.
 • Trendyol ekibi tarafından incelenen belgeler ve ürünler ile ilgili herhangi bir yanlışlık olmaması durumunda satıcılar satış yapmaya başlayabilirler.

Trendyol’da Mağaza Açabilecek Kişiler Kimlerdir?

Trendyol mağaza açma fikri birçok kişi ve şirket tarafından merak edilmektedir. E-ticaret ortamında varlık gösterebilmek için bu tarz bir platforma üye olunmak oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Trendyol’da mağaza açabilecek kişilerden bahsedilecek olursa;

Trendyol’da mağaza açabilmek için şirket olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Şahıs ve sermaye şirketleri mağaza açabilirler.

Trendyol’da Mağaza Açtıktan Sonra Nasıl Yönetilir?

Trendyol’da satış yapmak ve bilinirliliğin artması için iyi bir şekilde hesap yönetilmesi gerekmektedir. Satıcılar platform üzerindeki mağazalarını, Trendyol satıcı hesabından veya entegrasyon hesabı üzerinden kolay bir şekilde yönetilebilme imkânı elde etmektedirler. Satıcı paneli, birçok avantajı satıcılara sunmaktadır. Bu avantajlardan bahsedilecek olursa;

 • Mağazaya ürün yükleme işlemi yapılmaktadır.
 • Alınan siparişlerin kontrolleri gerçekleşmektedir.
 • Ürün iadeleri kolay bir şekilde kontrol edilir.
 • Ürünlerin temel satış raporlarına ulaşılmaktadır.
 • Satıcıların yetersiz kaldığı konular için Trendyol ekibine ulaşılabilir.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.