Trend Micro’dan Pardus’a Antivirüs Desteği

Pardus

Trend Micro firması Pardus‘a antivirüs yazılımı desteğini açıkladı.

Trend Micro’dan Pardus’a Güvenlik Yazılımı Desteği

Türkiye’deki kamu kurumlarının milli işletim sistemi Pardus’a geçişleri devam ediyor. TÜBİTAK‘ın yürüttüğü çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, Trend Micro firmasından Pardus desteği açıklaması geldi. Firma, TÜBİTAK tarafından geliştirilen Debian GNU/Linux altyapısını kullanarak oluşturulan açık kaynak kodlu Türkiye’nin milli işletim sistemi Pardus desteğini resmi olarak duyurdu.

Trend Micro Global Partner Trends 2020 etkinliğinde Pardus 19 için Trend Micro Deep Security desteği açıklandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Trend Micro MEDI Bölgesi Başkanı Yakup Börekçioğlu şunları söyledi: “TUBİTAK tarafından geliştirilen ve öncelikli tüm devlet kurumlarında kullanımı hedeflenen milli işletim sistemi Pardus’a Türkçe dil desteği ile birlikte Trend Micro olarak Deep Security desteği veriyoruz.”

Firma ayrıca Pardus 19 ile ilgili hazırlanan webinarlar ve eğitimlerle de desteğini devam ettirecek.

Deep Security Debian 10, Linux tabanlı açık kaynak işletim sistemi olan Pardus 19 versiyonunun tüm işlevleri resmi olarak doğrulandı ve firmanın Anti-Malware, Web Reputation (Web Reputation Services), Firewall ve Intrusion Prevention System Türkçe yerel ayarları ile destekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir