okey oyna

TP-Link RE270K İncelemesi

Hem Wi-Fi menzil arttırıcı hem de akıllı priz olarak kullanılabilen TP-Link RE270K incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları incelememizde.

TP-Link RE270K incelememizde akıllı priz ve Wi-Fi menzil arttırıcı olarak iki farklı görevi de yapabilen cihazın detaylarına yakından bakıyoruz.

TP-Link RE270K Teknik Özellikleri

Herhangi bir router veya erişim noktası ile uyumlu olan cihaz, zorlu kurulum işlemleri gerektirmeden tak çalıştır şeklinde kullanılabilen bir yapıya sahip.

Ofisinizdeki veya evinizdeki mevcut kablosuz ağı alıp, arttırarak ulaşmayan noktalara iletme görevi yapan TP-Link RE270K, hem 2.4 GHz hem de 5 GHz bantlarını destekliyor. Cihazın üzerindeki gigabit ethernet portu, kablolu olarak da internet sağlamaya imkan sağlıyor. Cihazın tasarımına baktığımızda katlanabilir anten tasarımı güzel bir çözüm olmuş.

Ön tarafta LED aydınlatmalı güç butonu, sol kısımda ise LED ve reset tuşları ile birlikte 2.4 GHz, 5 GHz, durum ve güç göstergeleri bulunuyor. TP-Link RE270K’dan tam verim alabilmek için, cihazı internetin çekmediği yer ile router’ın tam arasına konumlandırmak çok önemli. Bu sayede daha önce internetin çekmediği noktalarda bile sağlıklı bir kablosuz ağa ulaşılabilir.

Wi-Fi ağını kullanarak çalışan gömülü bir akıllı prize sahip olan cihaz, bu şekilde istenilen cihazı uzaktan kontrol etmeye imkan sağlıyor. Örneğin bu prize bir lamba bağlandığında, istenilen zaman istenilen yerden TP-Link Kasa uygulaması ile ışığı açıp kapatmak mümkün. Ayrıca uygulamada zamanlayıcı özelliği de mevcut. Yani istenilen cihazın belli bir saatte açılmasına veya kapanmasına programlama yapılabiliyor.

Uygulama yardımı ile elektrik tüketim verilerini görmek de önemli bir artı. Bir cihazın ne kadar elektrik tükettiğini öğrenmek istenilirse, akıllı priz kullanarak tüketim verilerini uygulama üzerinden rahatça görmek mümkün. Cihazda Amazon Alexa desteği olduğunu da belirtelim. Cihaz Amazon Alexa ile eşleştirildiğinde, akıllı prize bağlı olan elektronikleri ve cihazları kontrol etmek için sesi kullanmak mümkün oluyor.

 287 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir