TP-Link Archer VR300 İncelemesi

TP-Link Archer VR300 incelemesi sizlerle. Cihazın tüm detayları incelememizde.

TP-Link Archer VR300 Özellikleri

TP-Link‘in uygun fiyatı ve yüksek kablosuz ağ performansı ile dikkat çeken Archer VR300 modelini tüm detayları ile inceliyoruz.

ADSL ve VDSL gibi tüm xDSL internet tiplerini destekleyen bu modem / router, fiber internet ile uyumlu yapısıyla oldukça dikkat çekiyor. 2.4 GHz ve 5 GHz ağlarına destek veren cihaz 2.4 GHz bandında 300 Mbps ve 5 Ghz bandında ise 867 Mbps hızlara ulaşabiliyor.

Kablolu ağ noktasında ise 100 Mbps hızında bağlantı mümkün. Üzerinde 4 adet anten bulunduran cihazın her bir anteni 5 dbi sinyal gücüne sahip.

Archer VR300 modem / router TP-Link’in klasik çizgilerini yansıtan bir bir tasarıma sahip. Üst yüzeyi dokulu bir görüntüye sahip olan cihazın üst tarafının alt kısmında ise durum ledleri bulunuyor. Arka tarafta reset tuşu, güç düğmesi, adaptör girişi, WPS butonu ve ethernet portları mevcut.

Cihazın sahip olduğu 5 dbi sinyal gücüne sahip antenlerin sabit yapıda olması bir dezavantaj olabilir. Bu antenlerin değişken açılı oluşu, masa gibi düz zeminde ya da duvara asılacak şekilde kullanıma müsait hale getiriyor.

Kasanın üst tarafından alt kısma doğru ters piramit şeklinde daralan tasarım ise oldukça güzel bir görüntü sunuyor. Cihazın malzeme ve kasa kalitesi üst seviye ürünleri kadar gösterişli değil ancak uygun fiyatını da düşünürsek tasarımın yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

TP-Link Archer VR300 Teknik Özellikleri

Bağlantı Desteği: ADSL, VDSL, Fiber

Kabloğuz Ağ: 2.4 GHz / 5 GHz

Kablosuz Ağ Hızları: 300 Mbps (2.4 GHz) / 867 Mbps (5 GHz)

Kablolu Ağ: 3 adet 10/100 RJ45 LAN / 1 adet 10/100 RJ45 LAN / WAN

Kablosuz Güvenlik: WEP, WPA / WPA2, WPA-PSK / WPA2-PSK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir