TP-Link Archer C5400 İncelemesi

Sıra dışı tasarımı ve üst düzey teknik özellikleri ile dikkat çeken TP-Link Archer C5400 incelemesi sizlerle. Wi-Fi router‘ın tüm detayları incelememizde.

TP-Link Archer C5400 Teknik Özellikleri

Router‘ın üzerinde 8 adet anten mevcut. Yüksek kablosuz ağ performansı için konumlandırılan bu antenler değiştirilebilir bir yapıda değil. Cihazın ön kısmında üzerinde bilgilendirme amaçlı LED aydınlatmalar bulunurken, onun hemen yan kısmında kablosuz ağ, WPS ve LED aydınlatmalar için 3 farklı tuş konumlandırılmış. Router’ın arka kısmında ise 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0 portu ile internet ve 4 x gigabit ethernet girişleri yer alıyor.

802.11ac Wave 2 standartını destekleyen cihaz tri-bant yani 3 bant destekliyor. Bu bantlar 1 x 2.4 GHz (1.000 Mbps) ve 2 x 5 GHz (2.167 Mbps) olarak dağılıyor ve toplamda 5.334 Mbps kablosuz hıza ulaşılabiliyor. İçinde 1.4 GHz 2 çekirdek işlemci ile 3 adet yardımcı işlemci bulunduran TP-Link Archer C5400 yetenekleri ve kapasitesi ile bugüne kadar piyasaya çıkan en performanslı ağ ürünlerinden birisi.

Roter’ın içinde yer alan MU-MIMO teknolojisi ile evin içinde kablosuz olarak internete bağlanan cihazlara eşit ve eş zamanlı olarak veri aktarımı yapılıyor ve çok daha verimli bir performans elde edilebiliyor. Ayrıca Wi-Fi tarafında ölü noktalar oluşmaması için Beamforming teknolojisinin de önemini vurgulamak gerekiyor. TP-Link Archer C5400 modelinin ayarlarını tarayıcı üzerinden IP adresi girerek yapabileceğiniz gibi TP-Link Tether uygulamasını akıllı telefonunuza indirirek mobil uygulama üzerinden de ayarları yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir