Tesla Araçlara Türkçe Dil Desteği Geldi

Tesla Model Y

Tesla‘nın yayınladığı yeni güncellemesinde merakla beklenen Türkçe dil desteği resmi olarak geldi.

Tesla Araçlarda Türkçe Dil Dönemi

Son yıllarda Türkiye pazarına gelmesi beklenen ve sık sık bu konuda attığı adımlarla dikkat çeken Tesla bu yılın başında adımları attı ve 2022 yılı bitmeden Türkiye’de yer alacağını doğruladı. Bir yandan işe alımlara diğer yandan da şarj istasyonlarının planlamasına devam eden firmanın tüm araçları için yayınladığı son güncelleme bizleri çok mutlu etti. Tesla Türkçe dil desteği araçlara biraz geç de olsa geldi.

Alt Çubuk Özelleştirme Tekrar Aktif Oldu

Kısa bir süre önce 2022.12.1 güncellemesini yayınlayan Tesla alt çubuk özelleştirmeyi tekrar kullanıma sundu. Tesla V11 güncellemesi kullanıma sunulduğunda bu özellik kaldırılmıştı ve aradan geçen zamanda araç sahipleri çok fazla geri bildirimde bulunarak özelliğin geri gelmesi için talepte bulunmuştu.

Tesla Türkçe Dil Desteği

Tesla kullanıcıları V11 sürümündeki yeni özelliklerden memnun olsa da özelleştirme ile araçlarında daha iyi bir deneyim elde ettiklerini sık sık ifade ettiler.

Alt çubuğa artık buz çözme, silecekleri ve koltuk ısıtmasını çalıştırma gibi kontrolleri eklemek tekrar mümkün oldu. Android ve iOS cihazlarla benzer olarak çalışan bu özellikte uygulamaların üzerine basılı tutarak yerleri değiştirilebiliyor.

Türk kullanıcıları en çok sevindiren gelişme ise Türkçe dil desteğinin nihayet gelmesi oldu. Tesla’nın dokunmatik ekranını tamamen Türkçe dil ile kullanmak mümkün.

Sürücüler Köpek Modu ve Kamp Modu’nu Aktif Edebilecek

Tesla ayrıca 2022.12.1 güncellemesinde çocuk kilidi ve ek mobil uygulama kontrollerini de tanıttı. Sürücüler bundan sonra uygulama ile köpek modu ve kamp modu’nu aktif edebilir ancak bunun için mobil uygulamanın 4.7.0 versiyonuna güncellenmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.