Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazalarından Teknosa‘nın yeni akıllı telefonu Preo P1‘i sizler için inceledik. Teknosa Preo P1 akıllı telefon incelemesi ve Teknosa Preo Pwatch akıllı saat ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

teknosa-preo-p1

Teknosa’nın ilk telefonu Preo P1 orta seviye donanıma sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. 1 GB ram, 8 GB dahili hafıza düşük bir donanım özelliği olsa da, 13MP arka kamera, HD ekran ve 2.400 mAh’lık batarya durumu az da olsa kurtarıyor.

Teknosa Preo P1 teknik özellikleri

Android 4.4.4 Kitkat işletim sistemi

5 inc 1280×720 çözünürlüğünde HD ekran

1.2 GHz hızında 4 çekirdekli işlemci

64 bit Snapdragon 410 yonga seti

Adreno 306 grafik işlemcsi

13MP arka 5MP ön kamera

2.400 mAh çıkarılamayan batarya

32GB’ta kadar arttırılabilir hafıza

4G destekli

Fiyat: 749 TL

Teknosa Preo P1 Artıları

13 MP kamera: bu fiyat aralığındaki telefon için ideal.

5 MP ön kamera: bu fiyat aralığında gayet yeterli.

2400 mAh batarya: işlemci, ekran oranına göre 1 ila 1.5 gün kullanım ömrü sunacaktır.

4G desteği: bu önemli bir destek ancak ülkemizde 4G’nin belirsizliği de sürüyor.

Teknosa Preo P1 Eksileri

1 GB Ram: bu fiyat aralığında 2GB ram’li bir çok telefon bulunuyor.

8GB Hafıza: en azından 16GB olsa daha fazla dikkat çekebilirdi.

Android 4.4.4 işletim sistemi: artık bütün alt seviye telefonlar bile Android 5 Lollipop ile gelmeye başladı. Bu Teknosa telefonu için büyük bir eksi.

Biz telefonun fiyatına göre artıları/eksilerini ortaya koyduk. Genel anlamda kısaca yorumlayacak olursak: Teknosa Preo P1 akıllı cep telefonu fiyatını pek de hak eden bir ürün gibi durmuyor. Çünkü yukarıda saydığımız eksiler kısmında yer alan ve telefonların performansını en çok etkileyen 2 önemli unsur var: 1 GB ram ve 8 GB dahili hafıza. Bu donanım ışığında telefonun fiyatı 600 TL civarında olabilirdi.

Telefonun fiyatı 749 TL ve Teknosa satış mağazalarından piyasaya sunuldu. Ayrıca telefon ile beraber Teknosa Preo Pwatch akıllı saat’de tanıtıldı ve satışa sunuldu.

teknosa-preo-pwatch

Teknosa, giyilebilir teknolojilere hızlı bir giriş yapıyor ve kolunuzda şık bir bileklik gibi durmasına rağmen tüm hayatınızı takibe alan ve sağlıklı yaşamak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip Teknosa Preo Pwatch’ı karşımıza çıkarıyor. Attığınız her adım akıllı ve sağlıklı olacak.

Sağlığınızı OLED ekranda takip edin

Teknosa Preo Pwatch akıllı saati kolunuza taktığınız zaman, yıllardır sizi tanıyan bir arkadaşınıza kavuşmuş gibi hissedeceksiniz. OLED ekranında ihtiyacınız olan tüm bilgilere yer veren ve size gereken uyarıları yapan Pwatch’tan hiçbir zaman ayrılmanıza gerek yok çünkü her koşula karşı dayanıklı olarak tasarlandı. Su geçirmez yapısı, yüzerken veya duştayken bile sağlığınızın takibini elden bırakmıyor.

Dilediğiniz zaman renk değiştirin

Preo Pwatch’ın birbirinden güzel renkleri arasında tek bir tercih yapmak zorunda değilsiniz çünkü dilediğiniz zaman rengini değiştirebileceğiniz bir kayışı bulunuyor. Birden fazla kayış alarak, tarzınıza ve günlük giyimlerinize ayak uydurmasını da sağlayabilirsiniz.

Tüm mobil cihazlarla uyumlu

Preo Pwatch aldığınız zaman mobil cihazınızın işletim sistemi hiçbir önem taşımıyor. Cihaz hem Android hem de iOS işletim sistemi ile uyumlu çalışıyor. Kalori takibi, uyku düzeni ve uyku kalitesi gibi sağlığınız ile ilgili birçok önemli detayı takip etmenize yarayan Teknosa Preo Pwatch, sözünü dinlemeye değer bir aksesuar.

Bu saatin fiyatı 99 TL. Eğer telefon ile birlikte saati de alırsanız 2’sinin toplam fiyatı 799 TL oluyor. Yani bileklik 50 TL’ye gelmiş oluyor.