Taksitsiz Dönem Başladı! İşte Yeni Fiyatlar!

Online alışveriş siteleri yeni kredi kartı düzenlemesini uygulamaya başladı. Cep telefonu ve bilgisayar fiyatlarında son durumu merak ediyor musunuz?

Yeni kredi kartı düzenlemesi, gece yarısından sonra yürürlüğe girdi. Saatler 00.00‘ı geçtikten sonra bazı online alışveriş sitelerinin yeni düzenlemeyi uygulamaya başladığı görüldü. Cep telefonlarında 12 ayı bulan taksitler yeni yasa ile birlikte yerini peşin satışlara bıraktı. Bilgisayarlar için de 9 ay taksit sınırlaması getirildi.

taksitsiz-donem-basladi-1

Lumia 525 Teknosa.com’da 499 TL’ye satılıyor.

Peşin Satışlar Başladı

Teknosa.com, Hepsiburada.com, Gittigidiyor.com, Vatanbilgisayar.com gibi birçok online teknoloji ve açık artırma mağazası, 1 Şubat gününe girilmesiyle birlikte taksitli satışlarını sonlandırdı. Taksitli satışların sonlanmasıyla birlikte bazı mağazalar da fiyatlar da indi.

Buna karşın, Apple Türkiye Online Mağazası‘nda yeni günün ilk saatlerinde de taksitli satışların aktif olduğu görüldü. Bazı alışveriş sitelerinde “taksitli satış” seçeneği tamamen kaldırılırken, bazılarında “taksit” bağlantısına tıklanıldığında “yasal düzenleme gereği 1 Şubat 2014 tarihi itibarıyla cep telefonu kategorisinde taksit uygulanamadığı” yönünde bilgilendirme yazısı çıktı.

Wi-Fi Tablet Taksitle, 3G Tablet Peşin

Yeni düzenleme tablet kategorisini de ikiye ayırdı. Sadece Wi-Fi bağlantılı tabletler bilgisayar kategorisinde değerlendirildiği için 9 aya kadar taksitle satılırken, 3G / 4G bağlantılı tabletler telekomünikasyon ürünü sınıfına girdikleri için taksitle satılamıyor. Uygulanın önümüzdeki günlerde tamamen yerleşmesi bekleniyor.

Kaynak: Shift Delete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.