Hepimizin tanıdığı ve sevdiği bir karakter olan süper Mario, bu güne kadar sayısız maceralarıyla gelmiştir. Bu maceralar çok çeşitli olup, her yaştan herkese hitap eden mario oyunları olarak yerlerini almıştır.

30 Yıl gibi bir geçmişe sahip ve sürekli oynanan oyundur Mario. Bu oyun Donkey Kong’dan günümüze kadar sayısı 200’ün üstünde versiyonla karşımıza çıkmıştır. Şu anda piyasada ve internet ortamlarında bu versiyonları görmekteyiz. Bunlar: süper Mario yıldız peşinde oyunu, Mario daima oyunu, Mario yıldız oyunu, pizzacı Mario oyunu, motorcu Mario oyunu, Mario’nun ablası oyunu, Mario ve hayaletler oyunu, süper kahraman Mario oyunu, klasik Mario oyunu, Mario bilmece bulmaca oyunu, Mario ve canavarlar oyunu, Mario kamyon şoförü oyunu gibi birçok oyun bulunmaktadır.

Bu saydığımız oyunların dışında da birçok Mario oyunu sevenleriyle buluşmaktadır. Gerek çocuklar için gerekse de daha basit oyunlar oynayan büyükler için, bu bölümlerin hepsi zevkle oynanabilir. Atari dönemlerinden günümüz teknoloji dünyasına kadar gelen, herkes tarafından sempati duyulan mario karakteri, sevenleriyle daha teknolojik ve daha karmaşık yapılı oyunlarla da buluşmaktadır. Diğer oyunları basit bulanlar için güzel alternatif oluşturan oyunlardır bunlar.

Oyun dünyası giderek genişleyerek devam eden ve sürekli farklı arayışların olduğu bir dünyadır. İşte bu dünyada yerini çok eskiden almış olan Mario, rakiplerine rağmen hala sevilip oynanmaktadır.