Su kaçağı hakkında bilgi yazısı içeren bu makkalemizi dikkatle okumanızı rica ederiz. Ev ve iş yerlerinde beton altı boruların oluşturduğu su sızıntısı sonucu bilinçsizce kırımlar yapılarak yüksek maliyetler çıkarıldığı görülmüştür. Teknloji her alanda olduğu gibi tesisat sektöründede yol kat etmiştir su arıza tespit cihazları ile sızıntı yapan boruyu noktasal tespit ederken gereken tamir işlemlerini yapan firmalar var.

Kırmadan su kaçağı tespiti uygulama alanlarından bir tanesi de merkezi yada yerden ısıtma sistemlerine sahip olan petekler yada bu sisteme bağlı olan tesisattaki su kaçakları üzerine olabilir. Petek borularının büyük bölümü görebileceğini yerlerde yer alır fakat bir kısmı da (özellikle merkezi ısıtma sistemlerinin bağlantı boruları) duvar içlerinde yer alır. Suyun ısıtılması ile buhar ve nemin fazlaca hissedildiği bu koşullarda, kırmadan su kaçağı tespitinin yapılması önemlidir.İlk aşama sızıntıların olduğu bölgeleri aramak ile başlanabilir. Duvar yada zemin kırılması sonraki kısımdır her zaman bunun gerekli olduğunu söylememiz mümkün değildir. Plastik yada metaller eskime, paslanma, ara parçalarının işlevini yitirmesi, kırılma gibi sorunlarla yüz yüze kalabilir. Tüm su sistemlerinin boşaltılmasından sonra bazı kimyasallar ile çatlakların doldurulması sağlanabilir fakat kırılma yada parçaların sıvıyı tutma işleminin kaybolduğu seviyelerde bu her zaman mümkün değildir. Bu şartlar altında doğru bir hizmet anlayışı içerisinde tespit işlemlerine geçmemizde fayda olacaktır.

Su sızıntılarının gözle görüldüğü bölümlerdeki araştırmalar derinleştirilmeli, fakat skalanın geniş tutularak pek çok ihtimal göz önüne alınmalıdır. Ses ve termal görüntü şeklinde kullandığımız iki cihazın yetkili eller ile sorunun kısa zamanda bulunması amacı ile kullanılmasıyla kırmadan su kaçağı tespiti tamamlanabilir. Göz ile görülmeyen ve suyun hangi borudan kaynaklandığının bulunmasının istendiği zamanlarda binalarınızın hiçbir tarafına zarar vermeyecek şekilde müdahale edilmesini istiyorsanız, bu çalışma sistemini hiçbir sıkıntı çıkmadan yaptığımızı eklemek istiyoruz. Hasarlı, çatlayan yada kırılan borular öğrenildiği zaman aynı boyut ve daha sağlam özellikli, dayanıklı olanı ile yer değiştirmesinden sonra kaçakların önüne geçmemiz mümkündür.Kişisel olarak sizin de dikkat etmeniz gereken bazı hususların olduğunun da bilinmesi gerekir. Su sayaçlarınızı kontrol ettiniz mi? Dairenizdeki hiçbir musluk yada sıvı kullanım amaçlı cihazların kapalı durumda olduğunu bildiğiniz halde su akışının devam ettiğini gösteren vanalar önemlidir. Borulardan sızan sular, her zaman maddi külfet ve ekstra giderlerinizin artmasına vesile olmakta ve apartmanlarınızın yapılarına zarar verecek boyutlara ulaşabilmektedir. Peteklerinizin suyu azalması yada tam olarak doldurulmamasının arkasındaki sıkıntı, küçük çatlakların oluşması olabilir. Doğal gaz faturalarınızın arttığı ve peteklerden hava almayı sıkça yaptığınız tarihlere dikkat ediniz. Ortada herhangi bir tesisat problemi varsa kırmadan su kaçağı tespitinin uygulanması ve evinizin tamamen stabil seviyelerde sorunsuz olarak sizlere geri teslim edilmesi için tüm personelimiz ile görevimize hazır durumdayız. Ayrıntılı bilgi için http://www.sukacaginasilbulunur.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.