The Social Network ile Oscar kazanan Aaron Sorkin‘in kaleme aldığı yeni Steve Jobs filminden ilk fragman yayınlandı. 9 Ekim 2015 tarihinde vizyona girecek filmin fragmanı haberimizde.

steve-jobs-film

Uzun zamandır merakla beklenilen Steve Jobs filmi için ilk fragman sonunda yayınlandı. Steve Jobs’ı Michael Fassbender‘ın, Steve Wozniak‘ı ise Seth Rogen‘ın oynadığı film için ilk fragman Facebook sayfası üzerinden paylaşıldı.

Yönetmenliğini Slumdog Millionaire ve Trainspotting filmlerini yöneten akademi ödüllü yönetmen Danny Boyle‘un yaptığı, senaryosu ise Facebook’un kuruluş hikayesini anlatan The Social Network’u kaleme alan Aaron Sorkin’in hazırladığı film ülkemizde ise 30 Ekim 2015 tarihinde vizyona girecek.

Walter Isaacson‘un kaleme aldığı Steve Jobs biografisinin baz alındığı filmde Steve Jobs’ın iyi yönlerinin mi negatif yönlerinin mi ön plana çıkacağı henüz çok net değil ancak yayınlanan ilk fragmanda daha çok “Steve Jobs: The Man in the Machine” belgeselinde olduğu gibi negatif yönlerinin ağır bastığı görülüyor.

Bunların arasında Steve Jobs’ın gerek Steve Wozniak ile gerekse diğer çalışanlar ile olan illişkileri, kızı Lisa‘yı kabullenememesi gibi olaylar ve yönetim kurulu ile yaşadığı çatışmalar yer alıyor. Bakalım 9 Ekim 2015 tarihinde ABD‘de, 30 Ekim 2015 tarihinde Türkiye‘de vizyona girecek olan film 2013 yılında yayınlanan ve çok fazla beğeni toplayamayan Jobs filminden daha çok beğeni toplayabilecek mi?