Steam’de Oyun Oynamadan Kart Düşürme

Steam Kart Düşürme

Steam‘de hiç oyun oynamadan legal olarak koleksiyon kartlarının nasıl düşürüleceğinin tüm detayları yazımızda.

Steam Kart Düşürme

Dünya’nın en popüler oyun platformu olan Steam‘de oynanan oyunlar süresince özel kartlar düşürülebiliyor. Steam koleksiyon kartları ismi verilen bu özel kartlar hatıra olarak da saklanabilir ya da Steam topluluk pazarı‘nda satılabilir.

Normalde bu özel kartları düşürebilmek için kütüphanenizdeki her oyunu belli bir saat oynamanız ya da topluluk pazarından satın almanız gerekmektedir. Bu yazımızda oyunlara uzun süre vakit ayırmadan nasıl kart düşürebileceğinizin detaylarını sizler için anlatıyoruz.

Steam’de Legal Olarak Oyun Oynamadan Kart Düşürme

Steam uygulamasında oyun oynamadan kart düşürmek için birçok uygulama var. Bu uygulamaların kullanılması Steam tarafından illegal bir yöntem olarak görülmüyor. Yani size anlatacağımız uygulamayı kullanarak hem zamandan kazanabilirsiniz, hem de kartlarınızdan gelir elde edebilirsiniz.

Steam uygulamasını kullananlar kart düşürmek için birçok uygulama kullanıyor olsa da yazımızda size Idle Master isimli uygulamayı anlatıyoruz. Idle Master’ın son versiyonu ile hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde kart düşürmek mümkün.

Steam Idle Master İndirme

İlk yapılması gereken uygulamanın GitHub sayfasına buraya tıklayarak girmelisiniz. Açılan sayfada Direct download zip yazan indirme bağlantısına tıklayarak programı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Windows Güvenlik Duvarı’nı ya da kullandığınız antivirüs programınızı devre dışı bırakmanız gerekebilir. Bunun nedeni ise bazı antivirüs programlarının Idle Master’ı virus olarak algılaması.

Bilgisayarınıza indirdiğiniz zip dosyasını bir klasöre çıkardıktan ve Steam’in açık olduğundan emin olduktan sonra klasörün içindeki IdleMasterExtended isimli dosyaya çift tıklayıp uygulamayı çalıştırıyoruz. Bu esnada uygulamanın penceresinde “Steam çalışıyor” ifadesi çıkarsa “Oturum aç” butonuna tıklıyoruz. Açılan ekranda Steam kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp giriş yaptıktan sonra program ana pencereye geri dönecek.

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanmak ve Idle Master uygulamasının kartları düşürmesini beklemek. Tüm kartlar düştükten sonra uygulama “Çalışma tamamlandı, kart hakkınız kalmadı” uyarısını verecek ve düşürebileceğiniz tüm kartlar evnanterinize eklenmiş olacak.

Idle Master Çalışırken Oyuna Girerseniz İşlem Duracaktır

Idle Master çalışırken Steam’de herhangi bir oyuna girerseniz uygulama kart düşüremeyecektir. Bu nedenle bilgisayarı kullanmadığınız zamanlarda Idle Master’ı aktif etmeniz sizin için daha uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir