Steam’in taşınabilir el konsolu Steamboy gün yüzüne çıktı. Steamboy teknik özellikleri ile Sony PS Vita ve Nintendo 3DS’ten daha güçlü olacak.

Oyun odaklı Steam Machine ile geçtiğimiz yıl gündeme gelen Steam firması daha elle tutulur bir ürün satışa sunmamışken şimdi de Steamboy isimli taşınabilir el konsolunu görücüye çıkardı. Tasarımı ile Steam Controller prototipine çok benzeyen Steamboy sunmuş olduğu özellikler ile piyasadaki tüm el konsollarından daha güçlü olacak.

Steamboy ne vaat ediyor?

Sony‘nin PSP ile yakaladığı başarıyı PS Vita ile gölgelemesi ve Nintendo‘nun da 3DS ile pek popüler olamamasını fırsat bilen Steam yeni el konsolu Steamboy ile AAA oyunları oynatacağının garantisini vererek bu alanda başarılı olacağının sinyallerini veriyor.

Steamboy piyasanın en güçlüsü olabilir

The Escapist‘in açıklamalarına göre Steamboy; 5 inçlik bir ekrana, 8 çekirdekli Intel Atom veya AMD A4 işlemciye, 32 GB depolama alanına ve 4 GB Ram‘e sahip olacak.

Videoyu YouTube üzerinden izlemek için tıklayın.

Steamboy’un tahmini özellikleri göz önünde bulundurulduğunda şimdiden piyasadaki en iyi el konsolu olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ayrıca Steamboy‘un bazı Steam oyunlarını da çalıştıracağı söyleniyor. Bakalım bir türlü satışa sunulmayan Steam Machine’den sonra Steamboy’u kaç YIL! bekleyeceğiz.

Kaynak: ShiftDelete