SSL Sertifikası Nasıl Satın Alınır?

SSL Satın Al

SSL günümüzde web sitelerin ziyaretçileri açısından güven verdikleri en önemli belgeler arasında yer alır. Sitenin güvenli şekilde ziyaret edilebileceğini gösteren bu belge arama motorları tarafından da çok önemsenir ve bu sertifikaya sahip olmayan siteler arama motoru tarafından zararlı şeklinde işaretlenir. Bu da ziyaretçilerin web sitesine ulaşmasını engeller. SSL satın al seçeneği ile başta arama motorları tarafından çok önemsenen ve ziyaretçiler açısından da güven verici olan sertifikayı sitenize uygulayabilirsiniz.

SSL Nasıl Çalışır?

SSL sertifikası web sitesinin belirli protokollere uygun şekilde çalıştığını gösterir. Güvenli Giriş Katmanı olarak Türkçe’ye çevrilebilen bu ifade gizlilik ve güvenliği sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Network üzerinde sağlanan bilgi transferi esnasında bilginin bütünlüğünün ve gizliliğinin korunması amacıyla sunucu ve istemci arasında olan iletişimin şifrelenmiş halde yapılmasına olanak tanır. Böylece gizlilik ve bütünlük sağlanarak üyelik, şifre veya kart bilgileri gibi veriler üçüncü tarafın eline geçmez.

Web sitesinin güvenli şekilde çalışma amacıyla geliştirilen bu protokol, ziyaretçilere tarayıcılarında anahtar veya kilit gibi semboller ile görünerek sitenin güvenli olduğunu gösterir. SSL sertifikasının çalışması için se sertifika bilgilerine ihtiyaç bulunur.

SSL Sertifikası Almak

SSL Firması

SSL satın al seçeneği ziyaretçilerin web sitesine sorunsuz ve güvenli şekilde ulaşmaları açısından önemlidir. Google başta olmak üzere tüm arama motorları tarafından da bu belge gerekli olarak görülür ve işleme alınır. Başka bir deyişle SSL olmayan bir web sitesi güvensiz olarak işaretlendiğinden ziyaretçi sayısında önemli düşüşler görülür. Tüm web siteleri için önemli olsa da özellikle e-ticaret platformları için büyük öneme sahip olur. Çünkü müşteriler SSL ile bilgilerinin güvende olduğunu ve üçüncü tarafların eline geçmediğini net olarak bilebilir.

Bu kapsamda da SSL sertifikası bilgilerin korunması, kart bilgilerinin koruma altında olması ve müşterilerin sorunsuz alışveriş yapabilmesi açısından önem taşır. Kart bilgilerinin koruma altında olduğunu görecek olan müşteriler siteyi alışveriş açısından tercih edecektir.

Sadece e-ticaret siteleri için değil aynı zamanda SSL sertifikası web sayfasının güvenli https protokolünün sağlanmasında da yardımcı olur. Böylece web sitesine dönük olarak kötü niyetli kişiler tarafından yapılacak olan saldırıların önlenmesinde de fayda sağlar. Satış yapılmasa bile kullanıcı bilgilerinin sorunsuz şekilde tutulması, siteye katılım ve üyelik işlemlerinin güvenlikli şekilde sağlanabilmesi açısından yarar sunmaktadır.

Güven vermenin yanında aynı zamanda SSL kullanmak SEO yani arama motoru uyumluluğu açısından da katkılar sunar. Arama motorlarında sitenin üst sıralarda çıkması adına SSL sertifikası aktif ve güncel olmalıdır. Bu kapsamda web sitesinin alanında üst sıralarda yer alması açısından katkı sunacaktır.

SSL sertifikasının geçerlilik taşıması ve yüksek güvenlik sağlaması adına SSL firması tarafından sağlanacak olan sertifikanın alınması gerekmektedir. Ekonomik olarak sunulan paketler web sitesinin ihtiyacına ve kullanılacak sitelere göre bulunmaktadır.

Verigom

Detaylı bilgi ve SSL sertifikası satın almak için: https://www.verigom.com/ssl-sertifikasi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.